Pastane Açmak İsteyenlere İş Fikirleri

Pastane açmak

Pastane açmak kazandıran iş fikirleri arasında gelir. Evlerinizde çocuklarınıza eşinize dostunuza, evinize gelen misafirlerinize yeni yeni tarifler ile pastalar, çörekler, kurabiyeleri lezzetli bir şekilde yapıyor ve yiyen bir tabak daha istiyor ise sizler de bu yeteneğinizi iş fırsatına çevirebilir ve bir pastane açabilirsiniz. Sizler bugün yazacağımız yazımızda pastane açmanın yollarını ve şartlarını açıklayacağız.

Pastane açmak

Pastane Açmak için Ne Yapılmalıdır?

Kafanızda ki fikre öncelikle karar veremiyorsanız öncelikle kafanızda net bir fikir oluşturmanız gerekmektedir. Hem kimlere hitap edeceğinizi hem de pastanenizin içeriğinde neler satabileceğini bulmanız ve ona göre karar vermeniz gerekmektedir. Örnek vermek gerekirse bazı pastaneler sadece satın alabileceğiniz yiyecekleri satarken, bazıları da sizlerin ister satın alıp isterseniz de orada oturup çayınızı kahvenizi içip pastanızı çöreğinizi yiyebileceğiniz bir yerde bulunmaktadır.

Bu yüzden nasıl bir pastane açabileceğinize öncelikle hangi vasıflarda pastane açabileceğinize karar vermeniz gerekmektedir. Karar vermek her şeyin başıdır sizde bu durum üzerinde karar vermek zorundasınız.

Pastane içerisinde unlu mamulüler satarken sizin ile yakınlarda rekabete girecek diğer pastaneleri de araştırarak fiyat araştırması yapabilirsiniz. Yapacağınız fiyat araştırmasına göre açacağınız pastanenizde satacağınız ürünlerin fiyatlarını belirleyin.

Açacağınız pastanenizde iş planınızı hazırlayın. Pastanenizin lokasyonunu belirleyerek pazarlama masraflarını dikkatlice hesaplayarak bütün alacak ve giderlerinizi hesaplayın. Özellikle de işinizin ilerleyen dönemlerinde 2-3 sene içerisinde ne kadar ciro yapacağınıza ne kadar giderlerinizi olacağını en alt limitte tutarak hesaplamalarınızı yapın. Ona göre işlemlerinizi belirleyin.

Eğer içerisinde çalıştıracağınız elemanlarınız olursa yapılacak olan işlemleri ona göre belirleyin sigortasını ve ne kadar maaş vereceğinizi en üst limitte tutun ki aşağı maaş vereceğiniz zaman sizlerin de cebinizde para kalabilsin.

Pastane açmak

Pastanenizin ilerleyen dönemlerinde daha iyi ve daha karlı işler yapmak için e-ticaret sisteminizi açın ve online siparişleriniz için sisteminizi kurun hatta cafenize bir kurye firmasıyla anlaşarak güvenli ve sistemli bir şekilde satışınızı müşterilerinize yapabilirsiniz.

Pastane kurmanın maliyetine gelince, bulunduğunuz bölgeye göre kira, resmi masraflar, iç ve dış dekorasyon, mutfak araç ve gereçleri, personel ödemeleri gibi maliyetleri de kapsayacağından en az 75 bin en çok 300 bin gibi bir maliyet çıkabilir. Ancak insanların yeme-içme ihtiyaçlarının hiç bitmemesi, iyi kazanç elde etminizi sağlayacaktır.

Sizler için konu başlığı olarak özetleyecek olursak;

  • Pastane sisteminizi belirleyin
  • Pastane giderlerinizi en üst limitten kazanacak olan paranızı da en alt limitten belirleyin.
  • Pastaneniz de çalışacak kişileri ve alınacak olan malzemeleri belirleyin.
  • Online olarak satış yapacaksanız e-ticaret sisteminizi kurun ve kurye ile anlaşın.

Siyah Çay ve Bilmediğimiz 11 Faydası

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir