Başarılı Olmak İçin Yapılmaması Gereken 6 Madde

Başarılı olmak

Neden başarılı olamadığınızı, bütün aksiliklerin sizi bulduğunu düşünüyorsanız bunların birer sebebi olduğunu unutmayın. Başarılı olmanızı engelleyen bazı hususlar vardır ve bu davranışlardan kaçınmalısınız. Kim başarılı olmak istemez ki? Bütün işlerinin eksiksiz bir şekilde yolunda gitmesini istersiniz. Evet, başarılı olmak sanıldığı kadar kolay değil ama çaba gösterdiğiniz takdirde çok da zor değil.

İşte Başarılı Olmak için Yapılmaması Gereken 6 Madde !

1-Değişimden Kaçmak

Değişim, işinizle ilgili farklı fikirlere ve yeniliklere açık olmaktır. Her daim değişime açık olmak gerekir. Değişimden korkmayın ‘değişim için zamanım, yok ihtiyacım yok’ gibi bahanelerle kendinizi geçiştirmeyin aksine değişimlerden kaçmak sizi olumsuz yönde etkilemekten başka hiçbir işe yaramayacaktır.

Başarılı olmak

2-Sabırsız Olmak

Sabırsız insanlar her şeyin hemen olmasını istiyorlar bu onları başarısızlığa itiyor çünkü bir işte başarılı olamadığında veya işler istediği gibi gitmediğinde hemen vazgeçiyorlar. Sabırsızlık hayatınızda birçok yanlış kararlar vermenize neden olabilir. Bu da sizin başarısız olmanızın en başlıca sebeplerinden biridir. Unutmayın her güzel şey sabır ister zaman ister 🙂

Başarılı olmak

3-Başkalarının Başarısını Kıskanmak

Başkalarının başarısını kıskanmak, sizi olumsuz yönde etkilemekten başka hiç bir şeye yaramaz. Onlar bir işte başarılı oluyorsa siz de olabilirsiniz. Kendinizi motive edip daha başarılı olabilmek için ne büyük fırsat değil mi? Başkaları başarılı oldukça siz mutlu olun çünkü siz daha iyisini yapacaksınız.

Başarılı olmak

4-Yenilikleri İstememek

Her konuda kendi bildiğinizi okuyorsanız, yeni bir şeyler öğrenmek istemiyorsanız, kendi bildiğinizin daima doğru olduğunu düşünüyorsanız, yeniliklere açık bir insan değilsiniz demektir. Bu sizin öğrenime kapalı oluşunuz hayatınızı daima olumsuz yönde etkilemeye devam edecektir. Eğer biri size güzel bir fikir sunuyorsa dikkate alın dinleyin.

Başarılı olmak

5-Plansız Hareket Etmek

Plansız hareket etmek sizin disiplinsiz çalışmanıza ve sorumluluklarınızı yerine getirmemenize sebep olur. Size her ne kadar vakit kaybı gibi gelse de planlı hareket etmek vakit kaybettirmez aksine bir sonra ki adımda başarılı olabilmeniz için kolaylık sağlar.

Başarılı olmak

6-Korkularla Başa Çıkamamak

Günlük hayatımızda bir türlü anlamlandıramadığımız korkularımız vardır. Genellikle önemsiz sebeplerden kaynaklanan korkulardır. Ama siz bunu aşmalısınız, adım atın yapmak istediğiniz bir şey varsa yapın. Kendinizi bu konuda güçlendirin ve kendinize güvenin.

 

Girişimcilerin 5 Önemli Alışkanlıkları

 

 

 

 

 

 

 

 

“Başarılı Olmak İçin Yapılmaması Gereken 6 Madde” için 2 yanıt

  1. […] Başarılı Olmak İçin Yapılmaması Gereken 6 Madde […]

  2. […] Başarılı Olmak İçin Yapılmaması Gereken 6 Madde […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir