Oto Ekspertiz Uzmanı Ne İş Yapar?

oto ekspertiz

Oto ekspertiz bayileri, otomotiv sektöründe ihtiyaç duyulan iş kollarından biri haline geldi. Türkiye genelinde yıllık binlerce araç satılmaktadır, Tabii yıl sonu bu rakamlar değişmektedir. Oto ekspertiz yaptırılacağı zaman bir çok şahıslar veya kurum analizler eşliğinde aracın fizibilite çalışmasını yaptırmak ister bu işlemlere Oto ekspertiz noktalarından ulaşabilirsiniz. Ayrıca sizlere araç kontrol sırasında yapılan bir kaç işlemden bahsedeceğiz.

oto ekspertiz

2021 yılı en çok talep gören iş kolları arasında Araç ekspertiz dükkanları gelmektedir. Oto ekspertiz uzmanları ne iş yapar? Oto ekspertiz bayileri ne iş yapar?

Oto Ekspertiz -Araç Altı Detaylı Kontrolü

Her gün istisnasız şekilde kullanılan araçların belli dönemlerde bakım ve onarımlarının yapılması hayati bir durum oluşturmaktadır. Özellikle de tüm parçalarının bulunduğu araç altının kontrol edilmesi oldukça önemlidir.

Araçların Alt Kısımlarının Kontrol Edilmesi

Bazen kasislerden hızlı geçmek bile araç altı parçalara küçük hasarlar vermektedir. Fakat bu küçük hasarlar gerektiği gibi çözümlenemez ve uzun vadeye yayılırsa işte o zaman sorunlar büyümekte ve son derece masraflı bakımlar ortaya çıkmaktadır. Tabi bir de buna ek olarak aracın kullanım ömrü düşmektedir.
Araç altı detaylı kontrol işlemlerinde araç liftle kaldırılır ve daha önceden oluşmuş olan çarpma veya sürtme sonucu oluşan hasarlar görsel olarak tespit edilmeye çalışılır.

Araç Altı Detaylı Kontrolünün Önemi

Otomobilin ön takımlarında bu çarpma veya sürtmeye bağlı oluşmuş olan bir hasar varsa hemen tespit edilip onarma aşamalarına geçilir.
Aynı zamanda araçların alt kısım kontrolleri işlemlerinde yağ ve egzoz kaçakları ile ilgili problemler de ortaya çıkartılarak ileride oluşabilecek olan sorunların önüne geçilmiş olunur.

oto ekspertiz

Oto Ekspertiz Uzmanı Ne İş Yapar?

Otomotiv uzmanları, kaliteli bir araç almak için bir numaralı kaynağınızdır. Otomotiv sektöründe, yılların güvencesiyle belgeye hizmet veren uzmanlar, müşteriye yüksek kaliteli hizmet vermeyi amaçlar. Bayi topluluğu içinde istisnai değerlerde yeni araç almanız sağlanır. Bu da seçtiğiniz araçlarda tasarruflar yapmanız anlamındadır.

Oto ekspertiz bayileri, özellikle otomotiv alım-satımının yoğun olduğu bölgelerde talep gören bir bayilik sistemidir. Kişilerin satın almak istedikleri otomobillerin teknik ve diğer tüm özelliklerini inceleyerek, istenilen aracın tam piyasa değerinin belirlenmesi için müşteri odaklı hizmet vermektedirler.

 

Tedarikçi Nedir ve Tarafları Kimlerdir?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir