Bireysel kredi
Genel

Bireysel Kredi : Gerçekten Bir İhtiyaç Mı?

Bireysel kredi, sadece bireylerin kullanımı için midir ve gerçekten bir ihtiyaç mıdır? Kişisel kredi, sadece bireylerin kullanımı için midir ve gerçekten bir ihtiyaç mıdır? Bir işletme sahibi iseniz dahi kişisel kredi çekebilirsiniz.

Harika bir fikriniz var ve girişiminizi bir sonraki seviyeye taşımayı planlıyorsunuz ancak bunu yapacak yeterli sermayeniz yok. eğer kredi geçmişiniz iyi ise ticari krediden yararlanabilir ya da bireysel kredi imkanlarından da yararlanabilirsiniz. Kredinizi kullandığınız andan itibaren de geri ödemeleri düzenli ödemeniz gerekir.

Bireysel kredi

Kredi geçmişiniz ve teminatınız yok, bu yüzden banka kredisi alamazsınız. Size borç verecek arkadaş ya da aile üyeniz de yok. Bu gibi durumda siz siz olun sakın ha sosyal medyalarda banka kredisi çekemiyorsanız biz borçlarınızı kapatıyoruz gibi ilan verenlere inanmayın, bu çözüm sizin yararınıza görünse de aslında zararınızadır. Çünkü bu dolandırıcılardan yıllarca yakanızı kurtaramazsınız.

Bireysel Kredi Alırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişisel kredi, zor zamanınızda imdadınıza yetişebilir ancak gerçekten ihtiyacınız yoksa, gereksiz lüks harcamaları karşılamak için tavsiye edilmez. Eğer o ay içinde,  koronavirüs ya da başka bir ciddi durumdan dolayı, kredi çekme olanağınız varsa, bu durum zaruri olduğu için çekebilirsiniz.

Ancak krediyi zaruri ihtiyaçlar dışında sebeplerden çekecekseniz, size getirisini iyi bilmeniz lazım. Burada dikkat etmeniz gereken en önemli şey, faiz oranlarının düşük olması ( özellikle yıllık).

Önceden Belirlenmiş Ödemeler

Bir kredi kartıyla borç alırken, krediyi geri ödemeniz gerektiği sürece alma özgürlüğünün tadını çıkartırsınız. Kişisel bir kredi ile, düzenli taksitlerle sabit bir miktar para ödemeyi kabul edersiniz. Bu taksitler genelde aylık olarak belirlenir. Kredi geri ödemelerinde bazı bankalar 36 ay bazı bankalar ise 60 aya varan geri ödeme süreleri sunmaktadır.

Belirli bir ödeme planına sahip olmanın rahatlığı karşısında, kişisel krediler genellikle kredi kartındakilerden daha yüksek bir faiz oranı uygular. Bunun nedeni, bir krediyi temerrüde düşürürseniz, borç verenlerin genellikle herhangi bir rücu hakkına sahip olmasıdır.

Bireysel kredi

Düzenli ödeme yapacağınızı zaten garanti ettiniz. Kredinizi düzenle ödememeniz durumunda barka yasal takip başlatabilir. Bunun için en az 2 kredi taksidinizi ödememeniz ve bankanın takip durumunu 30 gün evvelden size bildirmesi zorunludur.

Faturaları ödemeyi ertelemek ve kredi kartınızdan çekmek çok kolaydır. Bununla birlikte, kişisel kredi daha büyük borçlar için kısa vadeli bir çözüm olduğundan ve uzun vadeli harcamalar için kullanılmaması gerektiğinden, bu çoğu insanın alması gereken bir seçenek değildir. Harcamalarınızı doğru değerlendirerek kredi başvurunuzu yapmak en iyi yöntemdir.

Pandemi Sonrası Müşterilerle İletişim Kurmak

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] Bireysel Kredi : Gerçekten Bir İhtiyaç Mı? […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir