İnternetten Para Kazanmak için Evden Çalışma

İnternetten para kazanmak

İnternetten para kazanmak artık çok kolay. İnternet, evden çalışmayı her zamankinden daha kolay ve ekonomik hale getirdi. Ancak bu, bir internet işletmesinin zengin olmanın kolay bir yolu olduğu anlamına gelmemelidir.

Bir işletmeyi, bir çevrimiçi ortamda yürütmek taahhüt, planlama ve tutarlı çalışmayı gerektirmektedir. Zaman ve çaba harcama konusunda istekliyseniz, ev tabanlı bir çevrimiçi işi başarılı kılmanın birçok yolu vardır.

İnternetten para kazanmak

İnternetten Para Kazanmak

İnternetin artık cep telefonları aracılığıyla bile yayılması ve geliştirilen programlar sayesinde, internetten para kazanmak çok basit hale geldi. Ancak doğru atılımlar yapmak önemli. Bunun için bildiğiniz işle başlamanız önemli.

 • Bildiğinizle Başlayın

Çok fazla insan, çok az çaba harcamak veya hiç çaba harcamadan karşılığını alabilecek sistem veya program arayarak internete giriyor. İnsanlar çevrimiçi olarak iyi para kazanabilir elbet ancak kıza zamanda zengin olma planları da yapılmamalıdır.

Başarılı çevrimiçi girişimciler, zaten bildikleri, yaptıkları ya da sevdikleri işleri gelire dönüştürmektedirler. Siz de başarılı olduğunuz hobilerinizi ve aktivitelerinizi kazanca dönüştürebilirsiniz.

 • Yeteneğinizi Satın

İnternetten para kazanmanın 3 yolu verdir. Becerilerinizi satmak, eşyalarınızın satmak veya bildiklerinizi satmak. Yeteneğinizi satmak, bir hizmet sağlamayı içerir. Örneğin sayılar konusunda harikaysanız çevrimiçi matematik dersi verebilir veya muhasebe hizmeti verebilirsiniz.

Eğitiminizden veya iş deneyiminizden öğrendiğiniz becerilerinizin yanı sıra, hobiler yoluyla edindiğiniz becerilerinizi de satabilirsiniz. Örneğin, photoshop yapmakta uzmansanız, becerilerinizi işletmelere ve dijital fotoğrafları düzenleme konusunda yardım isteyen diğer kişilere satabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak

 

 • Eşyalarınızı Satın

Eşyaları satmak, somut ürünler satmayı içerir. Dolap, Letgo, GittiGidiyor ve Sahibinden.Com gibi sitelere üye olarak, kullanmadığınız ürünlerin satışını yaparak para kazanabilirsiniz. Bu sitelerde, elinizde kullanmadığınız ürünlerinizi, arkadaşlarınızdan aldığınız eşyaları, ikinci elde alıp yeniden düzenlediğiniz (örneğin mobilya üzerine boyama yapmak gibi) eşyaları satarak para kazanabilirsiniz.

Ya da bu tarz sitelere üye olmak istemiyorsanız, kendi satış sitenizi kurup satış yapabilir, ya da bir sanal mağaza açabilirsiniz.

İnternetten Para Kazanmak için Bildiklerini Sat

Bilgi, insanların çevrimiçi olmasının önde gelen nedenlerinden biridir. Başkalarının istedikleri bilgileri almalarına yardımcı olarak para kazanabilirsiniz. Bilginize göre iş seçerken, becerilerinizi ve ilgi alanlarınızı göz önünde bulundurun. Ya da insanların size yardım için geldiği şeyleri düşünün.

Diyelim ki çok iyi yemek yapıyorsunuz. Bu yeteneğinizi her türlü değerlendirebilirsiniz. Kendinize bir blog sayfası ve bir youtube kanalı açın. Yemek yaparken videoya çekin ve insanlarla paylaşın. İzlenme oranına göre para kazanacaksınız. Ya da yemek tariflerinizi açtığınız blog sayfanızda paylaşabilirsiniz.

Blog sayfanızda hem okunma sayısına göre hem de reklâm alarak para kazanabilirsiniz. Blog sayfanızı sürekli güncel tutmanız ve insanların ilgisini çekecek ve hiç duymadıkları yemekleri yaparak iyi gelir elde edebilirsiniz.

Belli bir uzmanlığınız varsa, bu uzmanlığınızla ilgili açacağınız web sitelerinden iyi kazanç elde edebilir, kendinizi ayrıca sosyal medya hesapları açarak da duyurabilirsiniz.

İnternetten para kazanmak

 • Çevrimiçi İşletmenizi Pazarlayın

Çevrimiçi iş başarısının anahtarı, bir pazarlama planına sahip olmak ve her gün pazarlama faaliyetlerine katılmaktır. Becerinizin, ürününüzün ya da bilginizin ne kadar büyük olduğu önemli değildir. İnsanlar sizi tanımazlarsa, sizden hiçbir şey satın almazlar.

Dahası, sadece pazarlama stratejileri hakkında değil, aynı zamanda insanları sitenizi ziyaret etmeye ikna edecek reklâm malzemeleri oluşturma hakkında bilgi edinmek için zaman ayırın.

En düşük maliyetli pazarlama taktikleri arasında, arama motoru optimizasyonunun kullanılması, makaleler yazmak ve bunları diğer sitelerin kullanması için makale dizinlerine göndermek, basın bültenleri yazmak, siteniz aracılığı ile abone olan kişilere bir haber bülteni sağlamak ve sosyal ağ kullanımı gelir.

 • Web İçeriği Yazmak

Tamamen internet üzerinden çalışmanıza izin veren çok sayıda işletme vardır. İnternet içeriği yazabilir, kendiniz veya başkaları için blog içeriği yazabilir, teknik yazar olarak çalışabilir, İsminizi gizleyerek yazılar yazabilir veya akademik yazılar üretebilirsiniz. Bunun için iyi bir araştırma yapmanız gerekebilir.

Kendi hizmetinizi başlatabilir veya size yazma işleri atayacak bir hizmet için çalışabilirsiniz. Bu işletmelerin çoğu için, eseri yayınlanmış bir yazar olarak deneyime ihtiyacınız yok ancak iyi yazabilmeniz ve kurallara uygun yazabilmeniz önemli.

İnsanların, çevrimiçi araştırma yapmaları, çeşitli sitelerden bilgi toplamaları, belirli bir sektörde bir dizin oluşturmaları veya kaynak listelerini derlemeleri için de talepler olmaktadır.

 • Hobilerinizi Kullanın

Bir hobi ya da beceriniz varsa, bunu ev tabanlı bir işe dönüştürebilirsiniz. İnsanlar için albümler hazırlayıp fotoğrafların arşivleyebilirsiniz. Örgü işleri, ahşap boyama, çini işleri, takı tasarımı ve yapımı gibi pek çok hobiyi, ev tabanlı işe dönüştürebilirsiniz.

Belli bir zanaatta beceriniz varsa, kreasyonlarınızı çevrimiçi satabilir veya evinizde dersler verebilirsiniz. Dikiş dikme konusunda ustaysanız, internetten bunlarla ilgili paylaşımlar yaparak ve sipariş alarak para kazanabilirsiniz.

Benzer şekilde börek, pasta ve kurabiye yapma yeteneğiniz varsa, bunları evden yapıp, internetten satışa sunabilirsiniz.

Sanal Asistanlık

İnternetten Para Kazanmak

 

Sanal asistan, genellikle evden çalışın ve farklı sektördeki müşterileri idari, sekreterlik, teknik veya yaratıcı hizmetler sağlayarak destekleyen serbest çalışan bir çalışandır. Sanal asistanlar, işletmeler tarafından ekstra yardıma ihtiyaç duyduklarında ancak tam zamanlı bir işçi almak istemediklerinde hizmet görmeleri için işe alınır.

Kısa vadeli bir sözleşme ile proje bazında, haftadan haftaya ya da aydan aya sözleşmeye göre çalışabilirsiniz. Sanal asistanlık yapmak için iş ilanlarına bakıp uygun olanlar ile çalışma imkânı elde edebilirsiniz.

 • Eğitici Dersler Vermek

Hemen hemen hepimizin bir alanda belli bir yeteneği vardır. Kimimiz bir müzik aleti çalmayı iyi bilir, kimimiz iyi bir dansçıdır, kimimiz bir ressam kimimiz de bir el becerisine sahip olabilir.

Bu yetenekleri değerlendirerek iyi bir ek gelir elde edebilirsiniz.

Yine videolar aracılığı ile ders verebilir, webinar hizmeti başlatabilir ya da çevrimiçi kurs verebilirsiniz. Bu sayede pek çok kişiye aynı anda erişmeniz mümkün.

 • E-Kitap Yazın

İyi bir yazarsınız yani kaleminiz güçlü, yazdıklarınızı da beğeniyorlarsa, bunu e-kitap yazarak, internet üzerinden kazanca dönüştürebilirsiniz. Gerçekte bir kitap yazıp, yayınevi aracılığıyla çıkartmak hem maliyetlidir hem de fazla bir kazancınız olmaz. Oradan para kazanmak için kitap satışlarınızın iyi olması, tükenmesi ve birkaç baskısının yapılması gerekir.

İnternetten para kazanmak

E-kitap, gerçek baskının aksine sizi pek çok maliyetten kurtarır. Bir yayınevine bağlı çalışmak zorunda kalmazsınız. Sadece bir miktar ödersiniz ve satışlardan gelen paranın büyük çoğunluğu sizde kalır.

Kitabınızı sadece Türkiye’de değil, başka ülkelerde yaşayan Türk vatandaşlarının da ya da Türkçe bilen herkesin kolayca satın almasını sağlayabilirsiniz. Böylece çok daha kazançlı çıkarsınız.

Evden çalışarak internetten para kazanmak, hiç zor değil. Öncelikle yeteneklerinizi belirleyin, gerekli araştırmalarınızı yapın ve ona göre faaliyete geçin. Çok iyi kazanç elde edebilirsiniz.

Sigorta ve Risk Yönetimi Nedir?

 

“İnternetten Para Kazanmak için Evden Çalışma” için 4 yanıt

 1. […] Evden Çalışarak İnternetten Para Kazanabilrsiniz […]

 2. […] İnternetten Para Kazanmak için Evden Çalışma […]

 3. […] İnternetten Para Kazanmak için Evden Çalışma […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir