İş Fikirleri

Ahşap Kukla Oyuncak İmalatı ve Satışı Yapmak

Pinokyo’yu hepimiz biliriz. Bu sevimli ahşap kukla ,  İtalyan yazar Carlo Collodi’nin kaleme aldığı çocuk romanı ve dünya edebiyatında önemli bir yere sahip bir başyapıt niteliğindedir.

Yazılış tarihi 1881 ve Pinokyo, aradan 139 yıl gibi, uzun bir zaman geçmesine rağmen, yine çocukların gözdesi ve hala çok seviliyor.

ahşap kukla

 

Pinokyo,  tahtadan bir kukla olduğu halde canlanan, ustasıyla konuşabilen, yürüyebilen ve ne hikmetse her yalan söylediğinde burnu uzayan bu sevimli, dünyalar tatlısı haşarı çocuk, tüm dünyada hem çocukların hem de büyüklerin sevgisini kazandı.

Hepimizin içinde Gepetto usta gibi bir marangoz mu var yoksa bir çivi bile çakmayı başaramıyor muyuz, denemeden bilemeyiz elbette. Ancak işin ustalarından eğitim alma imkanımız olursa, ahşap oyuncak yapıp satarak gelir elde edebiliriz.

Ahşap oymacılığı biraz da yeteneğe bağlı tabii ki. Deneyler ödevler vs. vs. Ahşap dünyanın her yerinde ahşap, ne olursa olsun, kanser riskinin en aza indirgenmesini sağlayan ağaç kullanımı oyuncak dünyası için, yeni bir iş sektörü yaratmış durumda.

Ağaç oyma, şekillendirme, cilalama yapabilen kısaca ağaç sanatçısı olan bir usta ile çalışarak güzel oyuncaklar yaptırabilirsiniz.

Ahşap Oyuncak Kaç Para Ediyor ?

Ağaç oyuncaklar muadilinin 3 ile 4 katı fiyatlara satılıyor. Malzemesi değil işçiliği para olan bu iş sektöründe akıllı hamleler ile büyük paralar kazanabilirsiniz.

Ahşap oyuncaklar 2017 yılının sonuna doğru ve bu yılın başlarına doğru ebeveynler tarafından fazlası ile tercih edilmeye başladı.

ahşap kukla

Ahşap oyuncakların tamamı sağlık açısından plastik oyuncaklara göre daha güvenlidir. Son zamanlarda bu oyuncakların popüler olmasının yegâne sebeplerinden biri bu.

Ahşap Kukla ve Oyuncak İmalatı

Ahşap oyuncak imalatı, girişimciler için kar potansiyeli yüksek bir sektöre dönüşmektedir.Ahşap oyuncak üretimi yapmak istiyor iseniz bunun için birkaç alet haricinde marangozlarda bulunan ve mobilya sarf malzeme dükkanlarında satılan küçük parçalara ihtiyaç duyacaksınız.

Eğer eliniz yatkın değilse bir oyuncak yapmak için bu işe hiç girmeyin ya da bir usta bulup onunla satış başı anlaşarak iş yapabilirsiniz.

Marangozdan aldığınız mobilya parçalarını kullanarak ahşap oyuncaklar üretmeniz mümkün.

Yok ben evde ek iş yapacağım evde kazanç sağlayacağım, işten geldiğim zamanlar evdeki boş zamanımı biraz olsun değerlendireceğim diyorsanız bu iş sizin için mükemmel bir fırsat. Evinizin bir köşesini kendi atolyenize çevirebilirsiniz.

Ahşap Kukla ve Oyuncak Nerede Satılır?

Peki ben bu oyuncakları nerede satacağım diye soracak olursanız;

Bu sıralar instagram ve facebook revaçta eğer potansiyeli yakalayabilirseniz satışlarını çok iyi olacaktır.

Google reklamları ile siteden satış yaparak ya da N11, Gitti Gidiyor, Hepsi burada , Amazon gibi alışveriş sitelerinde dükkan açarak satış yapabilirsiniz.

Oyuncak mağazaları ile anlaşarak, küçük bir komisyon ödemek şartıyla ürünlerinizi satmalarını isteyebilirsiniz.

Çocuk sahibi olan ya da ahşap oyuncak düşkünü komşularınız, en iyi müşterileriniz olacaktır.

Eğer bu işi profesyonel olarak yapmak istiyorsanız, bir usta bulmanız şart. En güzeli bir ahşap oyuncak kursuna  yazılmak ya da ustasını bulup eğitimini almak.

 

Çikolata Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. Wow, fantastic blog structure! How lengthy have you ever been running a blog for?

    you make blogging glance easy. The entire look of your site is
    wonderful, as well as the content material! You can see similar: sklep online and here
    najlepszy sklep

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir