, ,

Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi

Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi

Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi eğitimleriyle pek çok alanda sertifika sahibi olup, para  kazanabilirsiniz. Ülkemizde çok sayıda farklı düzeyde eğitim kurumu bulunmakla birlikte, bu kurumların bazıları eğitim kalitelerinin de yanında, eğitim ve bilgi birikimini öğrencilerin aktarabilmek konusunda fark yaratarak öne çıkmıştır.

Boğaziçi Üniversitesi hem ülkemizde, hem de dünyada saygınlığı bulunan bir Yüksek Öğretim Kurumu olarak, yetiştirdiği öğrencilerle ülkemize uzun zamandır çok büyük bir değer katmaya devam ediyor.

Akademik eğitim konusunda ki kalitesi tartışılmaz olan Üniversite, aynı zamanda oluşturduğu farklı bir eğitim programıyla da, toplumumuza ve ülkemize nasıl bir katma değer sunduğunu daha da net kanıtlıyor.

Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi

Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi Nedir?

Boğaziçi Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi, Akademik eğitimin dışında bir eğitim programı uygulayarak, üç ana başlıkta ekonominin ihtiyaç duyduğu pek çok alanda kalifiye personel yetiştirmek amacıyla başlatılmış bir program. Uzmanlık Eğitimleri, Meslek Edindirme Eğitimleri ve Beceri Kazandırma Eğitimleri başlıklarında hazırlanmış eğitim programları sayesinde, Boğaziçi Üniversitesi’nin saygın ve yüksek bilgi birikimi aktarımından oluşan 150’ yi aşkın alanda sertifika sahibi olabiliyorsunuz.

Eğitim programlarının türüne göre, teorik eğitimlere doğrudan Üniversite’de hali hazırda görev alan akademik eğitimcilerin de girdiği, pratik eğitimlerde ise yine alanlarında uzmanlığını kanıtlamış en etkin isimlerden oluşan bir eğitimci kadrosu tarafından eğitiliyorsunuz. Altını çizmemiz gereken en önemli nokta ise Boğaziçi Üniversitesi’nin saygınlığının ana nedenlerinden biri olan, bilgi sahibi olmadan hangi alanda eğitim alıyorsanız alın, herhangi bir şekilde mezun olamayacağınız.

Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi

Yani eğitimlerin sonunda uygulanan sınavlar sonucunda, adayların eğitime başvurdukları alanda ki bilgi birikimleri ölçülüyor ve başarısız olanlar sertifika almaya da hak kazanamıyor. Bu uygulamanın diğer bir anlamı, burada verilen her eğitim kesinlikle boş değil ve buradan mezun olan herkes alanında fark oluşturacak denli bilgi birikimine sahip kalifiye iş gücü oluyor.

Diğer bir sonuçta buradan mezun olan herkesin, eğitim aldıkları alanda kalifiye olduklarını bilen iş sahipleri, Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nden sertifika almış kişileri öncelikli olarak işe almaya çalışıyor.

Projenin Katkıları Saymakla Bitmiyor

Aslında tanıtılması gereken, ülkemizde gerçekten çok güzel işlerin de yapıldığının bir örneği olan bu Merkez hakkında ne anlatırsa anlatalım, yeterli bilgiyi veremeyiz.

Uzmanlık eğitim programları; Üniversite mezunu olup da, başka alanlarda da eğitim alarak kendisini geliştirmeyi düşünen kişiler için önemli bir fırsat oluşturuyor. Çünkü verilen her uzmanlık eğitimi üst seviye de kaliteli ve pratikte ihtiyaç duyulan kalifiye iş gücüne yanıt verebilecek şekilde hazırlanmış.

Meslek Edindirme Eğitim programları; Lise Mezunu olup da herhangi bir meslek edinememiş veya yaptığı meslek hakkında daha fazla şey öğrenmek isteyen herkese açık bir eğitim programı. Buradan sertifika alan kişiler bir meslek erbabı olarak kolayca kendi işini kurabiliyor veya alanlarında çalışmaya başlayabiliyor.

Beceri Kazandırma Eğitimleri; Kişisel gelişime yönelik birçok alanda eğitim alınmasını sağlayan bir program. Burada eğitimini aldığınız alanlarda birikimler, yaşamınızı daha net yönlendirmenizi sağladığı gibi, istenildiğinde ve kariyer programlaması yapıldığında doğrudan bir meslek haline gelebilecektir.

Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi

150’ yi Aşkın Alanda Eğitim Programı Mevcut

İyi bir aşçı olmak, bilişimin farklı alanlarında değerli bilgilere sahip olmak, resim yapabilmek, farklı düzeylerde dil öğrenmek, kişisel gelişim alanlarında uzmanlaşmak ve daha birçok alanda sunulan eğitim programları içerisinde size en uygununu bulmak ve gereken şartları sağlamak bu eğitim programlarına katılabilmeniz için yeterli. Her şartta ki ve kesimde ki kişilerin, yeni ve dinamik kurallara sahip dünyanın koşullarına adapte olabilmesini sağlayacak nitelikte eğitim programları bulunuyor.

Yapmakta olduğunuz meslek hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak, yaptığınız mesleğe ek olarak ve ilgili çeşitli alanlarda bilgi birikimi oluşturmak, doğrudan yeni bir meslek alanına yönelmek için gerekli alt yapıyı oluşturmak, kişisel gelişiminize yönelik katma değerler oluşturacak bilgi birikimlerine ulaşmak adına, Boğaziçi Yaşam Boyu Eğitim Merkezi’nden daha iyi ve daha kaliteli bir fırsat bulunacağını sanmıyoruz.

Eğitimci kimliğinin hakkını vermek amacıyla, toplumumuzun geleceğin dünyasında hak ettiği yerde olmasını sağlayacak çalışmalar sürdüren Boğaziçi Üniversitesini kutlamak boynumuzun borcu. Merkez’in eğitim takvimi ve programlarına, web platformu aracılığıyla kolaylıkla ulaşabilir, gerekli tüm detaylara ulaşabilir, başvurunuzu bile gerçekleştirebilirsiniz.

 

İnternetten Para Kazanmak için Evden Çalışma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir