Genel İş Fikirleri

Ev Tabanlı İş Fikirleri Nelerdir?

Ev Tabanlı İş kurmak, programlarında ve çalışma ortamlarında esneklik arayan girişimciler için mükemmel bir seçenektir. 2020 yılı özellikle insanları evden çalışmaya odaklamıştır ki bunda pandemi nedeniyle pek çok kişinin işsiz kalması ve ev tabanlı işlere yönelmesi önemli etkendir. 2021’de de evden çalışmalar artmıştır.

Fiziksel bir ofis veya mağaza kiralamak için kaynakları olmayan bir solo-öncü olarak, bir ev işi başlatmak tamamen mümkündür.

Evinizden açabileceğiniz çeşitli işletmeler vardır ve asgari genel giderler nedeniyle, çoğu oldukça ucuza başlatılabilir. Evinizden çalışarak hangi işleri yapabilirsiniz?

Ev Tabanlı İş

Ev Tabanlı İş Fikirleri Hangileridir?

İş fikirlerine geçmeden evvel yapmanız gerekenler şunlardır. Öncelikle hangi işi yapacağınıza net karar vermelisiniz. Ev tabanlı işletmeler için en iyi iş yapılarından biri olan limited şirketinizi nasıl oluşturacağınızı öğrenin. Bir iş planı yapın.

Sanal bir ofis kurarak, ya da evinizin bir bölümünü ofis haline getirerek, evden çalışma esnekliğini koruyabilir ve profesyonel bir iş sahibi olabilirsiniz. Özel bir işletme posta adresi ve çağrı yönlendirme özelliğine sahip bir işletme telefon numarası ile potansiyel bir müşteriyi kaybetme konusunda asla endişelenmenize gerek kalmayacaktır.

Bilgisayardan Yapılabilen İşler

Ev tabanlı iş fikirlerinin kralı, bilgisayar aracılığı ile yapılabilen işlerdir. Çalışma saatleri esnektir. İstediğiniz zaman diliminde çalışma imkânınız bulunmaktadır.

Grafik Tasarım İşi

Bu iş, bağımsız olarak çalışabilen, ancak tasarım ihtiyaçlarını karşıladıklarından emin olmak için müşterilerle etkili bir şekilde iletişim kurabilen, sanatsal olarak düşünen insanlar için idealdir. Grafik tasarımcılarının genellikle tasarım veya ilgili alanda bir derecesi veya eğitimi vardır.

Bir grafik tasarım işi için başlangıç giderleri nispeten düşük olabilir, ancak bunlar genellikle yazılım maliyetini ve bir şirket web sitesini içerir. İş için büyüme beklentileri yalnızca satış başarınız ve kapasitenizle sınırlıdır.

Fotoğraf Restorasyon Hizmeti

Fotoğraf restorasyonu, bağımsız çalışmayı seven yüksek vasıflı, detay odaklı dijital fotoğraf editörleri için idealdir. Bu bir niş pazar, ancak çevrimiçi çalışarak ve/veya ek dijital sanatçılarla da iş yaparak büyüme sağlanabilir

Bu ev tabanlı iş, profesyonel bir tarayıcı ve biraz pahalı olabilecek diğer üst düzey bilgisayar donanımı ve yazılımı gerektirir. Düzenli bir ödeme müşterisi akışı ile yılda oldukça yüksek gelir elde edebilirsiniz.

Ev Tabanlı İş

Web Tasarımı

Yaratıcı, teknoloji meraklısı bireyler, birçok ev iş fikrinden biri olan bir web tasarım işi için harika adaylardır. Bugünlerde hemen hemen herkesin bir web sitesine ihtiyacı bulunmaktadır ya da web sitesi vardır. Yeni başlayanlar olarak bu pazara girmek mümkün olsa da web tasarımı ve ilgili yazılım konusunda, daha önce deneyime sahip olmak büyük avantajdır.

Bir web sitesi tasarlamak, sitenin niteliklerine ve boyutuna göre değişmekte ve buna göre ücretler belirlenmektedir. Özel web sitelerini ücretleri projeye göre belirlenirken, en basit web siteleri

350–400 TL. daha donanımlı siteler 3500–4500 TL. E-ticaret Siteleri de 5000-8000 TL. civarında değişmektedir.

Basit bir web sitesinden yıllık 4200TL.

Donanımlı bir web sitesinden 5 iş için 17.500,

E-ticaret sitelerinden 5 iş için 25.000 TL. kazanabilirsiniz. İş sayınız arttıkça kazancınız da artacaktır.

Ayrıca bir tasarım ekibi ile çalıştığınızda aldığınız işleri kısa sürede tamamlamanız, daha iyi kazanç elde etmeniz anlamına gelir. Ayrıca bu işi daha da büyütmek isterseniz, bir ofis kiralayıp evden çıkmanız büyük olasılıktır.

Yetişkinler İçin Boyama Kitabı Tasarlamak

Her ne kadar kâğıt üzerinde kalsalar da, yetişkin boyama kitapları başlangıçta dijital olarak tasarlanmıştır. Boyama kitabı tasarımlarının çoğunluğu vektörlerle yapılır, bu nedenle tasarımcının bu görsel ilkeleri anlaması önemlidir. Grafik tasarımı ve bu yükselen trend için hevesli olan herkes, bu sektörde iyi bir kâr sağlama potansiyeline sahiptir.

Yetişkin boyama kitapları piyasada 10,00 TL. den satılmaktadır. Kazanç potansiyeliniz de kaç kitap sattığınıza bağlıdır. Tasarım ve yayın maliyeti önemli olabilir ancak kâr da yüksek olabilir. Bu eğilim yükseliyor, çünkü birçok yetişkin artık boyama kitaplarını yaratıcı hatta terapötik bir çıkış noktası olarak kullanıyor.

Ev Tabanlı Özel Zanaat İşleri

Ev Tabanlı İş

Zanaat işleri el becerileri olan kişilerin eğilimli oldukları işlerdir ve insanların öncelikle hangi alanda yetenekli olduklarını belirlemeleri ve değerlendirmeleri gereklidir.

Mum ve Sabun Yapım İşi

Bir mum yapımı işine başlayan kişi, el yapımı sanatları sevmeli, önemli satış ve pazarlama becerilerine sahip olmalıdır. El yapımı mumlar için daha yüksek fiyat ödemek isteyen insanlar, genellikle belirli bir duyusal deneyimin tadını çıkartmaya çalışırlar.

Mumu yapım işinde başlangıç maliyetleri düşüktür ancak önemli bir husus vardır ki bu da yangın sigortası satın almanız gereklidir. Hırslı bir üretici bir yılda yaptığı satışlardan iyi kazanç elde edebilir. Ayrıca büyük perakendeciler ile iş yapabilirsiniz.

El yapımı özel ürünler yapmakla ilgileniyorsanız ve güçlü pazarlama ve satış içgüdülerine sahipseniz, bir sabun yapım işi de sizin için uygun olabilir. Sağlam kâr marjları ile büyüme ve kazanç potansiyeli yalnızca müşteri bulma yeteneğinizle sınırlıdır. Sabun yapımı için bir eğitim veya deneyim gereksinimi yoktur ve başlangıç maliyetleri asgari düzeydedir.

Ahşap Süsleme

Ahşap süsleme işi özellikle emekli kişilerin ya da ahşap işlerine meraklı kişilerin daha çok ilgi gösterdikleri bir sanattır. Ahşap mobilyaların çeşitli işlemlerden gerçek, zanaatkârın elinde hayat bulduğu bu iş, ev tabanlı iş fikirleri alanında popülerliğini koruyor.

Ahşap süsleme işine öncelikle evinizde kullanmadığınız mobilyaları süsleyerek, satışını yaparak başlayabilirsiniz. Süs sehpaları ve ahşap boyama tepsiler gibi objeleri boyayarak evden satışı gerçekleştirebilirsiniz.

Ev Tabanlı İş
Tuzla Halk Eğitim Merkezi Çalışması

Makyaj Sanatçılığı

Profesyonel makyaj sanatçıları, makyaj ve güzellik ürünlerine tutkulu, son derece yetenekli ve sanatçı bireylerdir. Birçok makyaj sanatçısının resmi eğitimi vardır ancak bu günlerde Youtube eğiticiliği aracılığı ile bu alanda yeterli eğitim almak mümkündür.

Başlangıç maliyetleri düşüktür ve kozmetik endüstrisindeki işlerin istikrarlı bir şekilde büyümesi ve bunun sürdürülebilir, düşük riskli bir iş girişimi olduğu bilinir. Özellikle etkili sosyal medya pazarlamasının da yardımı ile yetenekli makyaj sanatçıları iyi kazanç elde edebilir.

Ayrıca youtube, Instagram gibi sosyal medya araçlarına yüklenecek videolar ile hem insanlar bilgilendirilebilir hem de buradan ek kazanç elde edilebilir.

Ev Tabanlı İş Fikirleri- Eğitim ve Öğretim

Oyunculuk Dersleri Vermek

2020 yılında pandemi en çok sanat dünyasında işlerin durma noktasına gelmesini sağladı. Bunu fırsata çeviren ve para kazanmak isteyen sinema ve tiyatro sanatçıları da, eğitimlerini online olarak vermeye başladı. Oyunculuk dersi vermek deneyimli aktörler kârlı bir ev işi olabilir. Oyunculuk eğitimi almak isteyen binlerce genç mevcut ve tanınan bir oyuncudan eğitim aldıklarında referansların güçlü olduğundan daha çabuk iş bulabilmektedirler.

Eğer ki bir oyuncu koçu olarak başarılı olmak istiyorsanız, sektörde iyi bir üne sahip olduğunuzda mümkün olacaktır ve iyi kazanç elde edebilirsiniz. Deneyiminiz ve konumunuz önemlidir.

Yabancı Dil Dersleri Vermek

Bir ya da birkaç yabancı dilde akıcı konuşup yazabiliyorsanız, insanlarla etkileşime girmeyi seviyorsanız ve başkalarına öğretmek ve bilgilerinizi paylaşmak için tutkunuz varsa, yabancı dil öğrenimi, dikkate alınacak birçok kârlı ev iş fikrinden biri olabilir.

Bir dilde diploma sahibi olmak, anadili İngilizce gibi bir yabancı dil olmak ve yabancı dil öğrenim sertifikasına sahip olmak, arzu edilen niteliklerdir. Yabancı dil dersleri iyi kazanç getiren ev tabanlı işlerdendir.

Eğitim Dersleri Vermek

Emekli öğretmenler ve özellikle akademik konulardaki uzmanlar, evde özel ders vermeye başlamak için en iyi adaylardır. Eğitmenler çok sabırlı olmalı ve kişilerarası iletişimde mükemmel becerilere sahip olmalıdır. Çocuklarla çalışma deneyimine sahip olmak da artı avantajdır.

Bir öğretmen olarak saatte 100–150 TL. gibi bir ücret talep edebilirsiniz. Özellikle çocuklarla ve gençlerle çalışırken, kendi ders malzemelerini getirecekleri için, ekstra bir eğitim malzemesine yatırım yapmak zorunda kalmayacaksınız. YouTube ve Udemy eğitim dersleri vermek için ideal platformlardır.

 

Alışveriş Bağımlısı için İnternetten Alışveriş

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. […] Para Kazanmak isimli yazımı beğendiysen ve daha çok iş fikri sahibi olmak istiyorsan Ev Tabanlı İş Fikirleri Nelerdir?  yazımızı da […]

  2. Wow, fantastic blog format! How lengthy have you ever been running
    a blog for? you make running a blog look easy.
    The entire look of your website is magnificent, as
    well as the content material! You can see similar:
    sklep internetowy and here sklep online

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir