Ata Aöf Bahar Dönemi Vize Sınavı Başladı

Ata aöf bahar dönemi vize sınavları

Atatürk Üniversitesi Açıkögretim Fakültesi Ata Aöf Bahar dönemi Vize sınavları bugün ( 05.04.2021) başladı. Sınavlar 5 Nisan ile 16 Nisan 2021 tarihleri arasında her gün 09.00 ile 22.00 saatleri arasında online yapılacak ve sınavları kaçıranlar için ikinci bir şans tanınmayacak.

Ata Aöf Bahar Dönemi Sınavlar Nasıl Gerçekleşecek?

Pandemi nedeniyle geçen yıl güz döneminde online yapılan sınavlar, pandeminin devam etmesi ve vaka sayılarındaki artış nedeniyle, 2020-2021 bahar dönemindeki vize, final sınavlarının, yine online yapılması kararı alınmasına neden oldu. Final sınavları ise yine pandemi nedeniyle bir değişiklik olmazsa 22-23 Mayıs tarihleri arasında yüz yüze yapılacak.

Bütünleme sınav tarihi 26-27 Haziran, mezuniyet 3 ders sınavı ise 25 Temmuz 2021 tarihinde gerçekleşecek. Pandemi nedeniyle sınav tarihlerinin değişme ihtimali de mevcut. Bu durum fakülte tarafından sosyal medya hesaplarından ve üniversitenin duyuru sayfasından öğrencilere duyurulacak.

Belirtilen tarihlerde yapılacak sınavlar, online gerçekleştirecek. Öğrencilerin, bildirilen saatler arasında sınavlarını olması gerekiyor. Sınavlara bilgisayar, cep telefonu ya da tabletlerden sistem girişi yaparak katılabilirken, elektrik kesintileri, internet kesintisi gibi durumlardan fakülte sorumlu tutulmayacak. Sorular öğrencilere özel hazırlanıyor.

Ancak sınav süreniz bitmeden bilgisayardan bir nedenle çıkmak durumunda kalırsanız (elektrik kesintisi) cep telefonunuz ile giriş yapıp sınavınızı tamamlayabilirsiniz. Netten çıksanız bile süreniz işlemeye devam edecektir.

Atatürk Üniversitesi’nin aldığı kadarla daha önceden 30 olan geçme notu 35’e yükseltildi. Öğrencilerin bir dikkat etmesi gereken önemli husus da, soruları yanıtlarken dikkatli olmaları ve sorularda geri dönüş yapılamayacağı.

Yani soruyu yanıtladınız ama doğruluğundan emin olmadığınız için geri dönüp kontrol etmek istediğinizde, böyle bir şansı olmayacak.

ata Aöf bahar dönemi

Ata Aöf Sınav süresi ise her ders için 30 dakika. Soru-yanıt kontrolü yapamayacağınız için dikkatli okumanız ve anlayarak yanıtlamanız önemlidir. Sınav sistemine https://esinav.ataaöf.edu.tr/ adresine girerek erişim sağlayabilirsiniz.

Ata Aöf Sınav Tavsiyelerim

1- Sınavlarınıza kendinizi hazır hissetttiğiniz zaman girin. Sınava hazır olmadan girerseniz, soruları okusanız bile anlayamama ya da yanlış yanıtlar vermek gibi problemler yaşayabilirsiniz. Gece 22.00 ‘a kadar giriş imkanınız var ancak çok fazla da geç kalmayın.

2- Sınava girdiğinizde önce derin bir nefes alın, heyecanlanmayın, fazla heyecan zarardır. Seçenekli sorularda önce soruyu, sonra paragrafı, sonra da şıkları okuyun. Özellikle yanlıştır ve doğrudur ibarelerine dikkat edin.

3- Sınavınızı tamamladıktan sonra bitir butonuna tıklayın ve sistemin yanıtları kayıt etmesini bekleyin.

4- Sınav sorularını sınav bittikten sonra hiç bir yerde ve sosyal medya platformları ya da whatsapp gibi gruplarda paylaşmayın. Bunların cezai sorumlulukları bulunmaktadır.

5- Sınav süresince deneme sınavları sistemi kapalı olacaktır. Sınav aralığı olan zamanlarda bilgilerin eksik olduğunuza inandığınız konuları kısaca gözden geçirin.

6- Üniteleri okurken, soru olabilecek şekilde olanları inandığınız şeyleri not alın. Bu notlar, size yararlı olacaktır.

7- Soruları yanıtlarken, 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğünü dikkate alarak, yanıtını bilmediğiniz soruları yanıtlamayın. Boş sorular değerlendirmeye alınmayacaktır. Ancak yanlış verdiğiniz yanıtlar doğru sorularınızın gitmesine neden olacaktır.

8- Bahar dönemi Sınav tarihleri pandemi nedeniyle değişiklik gösterebilir.

Sınavlar bittikten sonra sonuçların açıklanması ise 1 hafta içinde yapılmaktadır. Sınav sonuçlarını öğrenmek için de OBS sisteminden giriş yapabilir, ana sayfadaki sınavlar butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Son olarak Google Play’den Ata Aöf Kişisel Yardım’ı indirmeyi unutmayın. Bu sistem sizin AÖF Öğrencisi olduğunuz sürece size destek olacak. Çıkmış sorular, deneme sınavları ve hatırlatmalarıyla eğitiminiz sürece en iyi destekçiniz olacak. Sınav uyarılarınız da bu sistemden yapılabildiği için sınavlarınızı kaçırmayacaksınız.

Ayrıca sınav programı bölümünden de sınavlarınızın tarihlerini ekran görüntüsü olarak alıp kayıt yapabilirsiniz. Sınavlar sonuçlandığında da bir bildirim ile bu sistemden duyurulmaktadır.

 

Ata Aöf 2020-2021 Dönemi Sınavları Başladı

https://obs.atauni.edu.tr/

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir