şiir
edebiyat/şiir

Şiir ve Edebiyata Ne kadar Düşkünsünüz?

Şiir, insanın içindeki duyguları dışa aktarmanın en güzel yoludur. Şiir, sevginin dilidir. Şiir, aşkı ifade etmenin en anlamlı şeklidir. Yıllardır şiir yazarım. Şiir sayfalarında yayınlarım. Bir şiir kitabı çıkarttım. İnşallah bir gün bir de kitap yazmayı düşünüyorum yani planlarımın içinde önemli sırada.
Bu aralar yazılara biraz ara verdim, farkındayım. Üniversitenin bahar dönemi vize sınavları başladı. Sürekli olarak ders çalışıyorum maalesef. bu dönem son bitiyor okul. Annem kendimi çok fazla yorduğum için bundan sonra herhangi bir bölüm okumamı yasakladı. 4 ayrı bölüm bitiyor. O kadar diploma ne işe yarayacak derseniz yarar elbet. Her bir bölüm benim pek çok konuda bili sahibi olmamı sağladı.
Bu arada online eğitimlere katılıyorum. Bir belge aldım ikincisini de bir haftaya kadar alırım. eğitimin yaşı yok arkadaşlar. Elinizden geldiğince eğitim almaya, kurslara devam etmeye çalışın. eğitimlerden arta kalan zamanlarda bol kitap okuyorum.

Şiir ve Kitap

Şiir kadar sevdiğim başka bir şey de kitap okumaktır. Kitap en iyi arkadaştır. Sizi yargılamaz, arkanızdan dedikodu etmez, sizi üzmez. Öyle bir dünya yaratır ki size, içindeki karaktere aşık bile olabilirsiniz. Bu arada en sevdiğim kitap Jane Austen-Gurur ve Önyargı. Kitabı okuyup da Elizabeth ( Lizzy) veya Mr.Darcy’e aşık olmayan var mıdır?
Şiir ve Edebiyata Ne kadar Düşkünsünüz?
Lise dönemlerimi hatırlıyorum. O zamanlar daha mutlu daha güvendeydik ,sabah okula gider ,boş derslerde ya kantine iner sohbet eder ya da kütüphanede bir sonraki dersleri çalışırdık.ya da birer kitap getirirdik benim elimden teneffüslerde kitap düşmezdi mesela ya da şiir yazar arkadaşlarımla paylaşırdım, kitapları takas ederdik ,bir kitabı bitiren diğer arkadaşına verirdi.
Sınıfta yılbaşı çekilişi yapardık ve genelde hediyemiz o dönemin en çok okunan kitapları olurdu ve ya arkadaşın sevdiği yazarın kitabı.Okuldan çıkar hemen eve giderdik geç kalma lüksümüz yoktu geç kalacaksam da bir sebebi olduğunu annem kesinlikle bilirdi .
Okul korosu kurmuştuk lisede iken. Edebiyat öğretmenimiz ile Halk Müziği korosu kurmuştuk. Köylere bile giderdik konser vermeye. Düşünüyorum da galiba en mutlu olduğumuz zamanlar o yıllardı. Şimdi her şey değişti. İnsanlar bile.

şiir

Edebiyata tutkum hiç değişmedi. hala her ay birkaç kitap getirtirim. Bu arada kitap yurdu düzenli müşterisi arasına katıldım ve kitaplarım indirimli geliyor. İnsanlar, kitapların pahalı olduğundan yakınıyor da bu işin bahanesi. Çok uygun fiyata kitap satan siteler var. Oradan tercihlerinizi yapabilirsiniz.

Bir şiir ile yazımı bitireyim zira biraz daha ders çalışmam gerekli. Kendinize ve sevdiklerinize çok iyi bakın. Şu üç kuralı unutmuyoruz.

Maske…Mesafe…Hijyen 

Yüreğim rehin

Yüreğim
kuytu gecelere rehin
yokluğun
darağacı gibi ilmek ilmek boynumda
sen uzak diyarlarda bir başına
Ben burda sonsuz tutsaklıkta
öyle işlemişki yüreğime hasretin
ağlayamıyorum yokluğunda
yüreğim
sadece senin
Not: c) Bu şiirin her türlü telif hakkı şairin kendisine ve/veya temsilcilerine aittir.
Şiirlerin izin alınmadan kopyalanması ve kullanılması 5846 sayılı Fikir ve Sanat Eserleri Yasasına göre suçtur.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

2 Yorumlar

  1. […] Şiir ve Edebiyata Ne kadar Düşkünsünüz? […]

  2. […] Şiir ve Edebiyata Ne kadar Düşkünsünüz? […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir