Ata aöf bahar dönemi vize sınavları
Genel

Ata Aöf 2020-2021 Dönemi Sınavları Başladı

Atatürk Üniversitesi Açıkögretim Fakültesi Ata Aöf 2020-2021 yılı Güz dönemi Vize sınavları bugün ( 30/11/2020) başladı. Sınavlar 30 kasım- 11 Aralık tarihleri arasında her gün 08.00 ile 20.30 saatleri arasında online yapılacak ve sınavları kaçıranlar için ikinci bir şans tanınmayacak.

Ata Aöf

Ata Aöf Sınavlar Nasıl Gerçekleşecek?

Pandemi nedeniyle geçen yıl bahar döneminde online yapılan sınavlar, pandeminin devam etmesi ve vaka sayılarındaki artış nedeniyle, 2020-2021 güz dönemindeki vize, final ve bütünleme sınavlarının, yine online yapılması kararı alınmasına neden oldu.

Belirtilen tarihlerde yapılacak sınavlar, online gerçekleştirecek. Öğrencilerin, bildirilen saatler arasında sınavlarını olması gerekiyor. Sınavlara bilgisayar, cep telefonu ya da tabletlerden sistem girişi yaparak katılabilirken, elektrik kesintileri, internet kesintisi gibi durumlardan fakülte sorumlu tutulmayacak.

Ancak sınav süreniz bitmeden bilgisayardan bir nedenle çıkmak durumunda kalırsanız (elektrik kesintisi) cep telefonunuz ile giriş yapıp sınavınızı tamamlayabilirsiniz. Netten çıksanız bile süreniz işlemeye devam edecektir.

Atatürk Üniversitesi’nin aldığı kadarla daha önceden 30 olan geçme notu 35’e yükseltildi. Öğrencilerin bir dikkat etmesi gereken önemli husus da, soruları yanıtlarken dikkatli olmaları ve sorularda geri dönüş yapılamayacağı.

Yani soruyu yanıtladınız ama doğruluğundan emin olmadığınız için geri dönüp kontrol etmek istediğinizde, böyle bir şansı olmayacak.

Ata Aöf Sınav süresi ise her ders için 30 dakika. Soru-yanıt kontrolü yapamayacağınız için dikkatli okumanız ve anlayarak yanıtlamanız önemlidir. Sınav sistemine https://esinav.ataaöf.edu.tr/ adresine girerek erişim sağlayabilirsiniz.

Ata Aöf

Ata Aöf Sınav Tavsiyelerim

Yıllarını Aöf sınavlarında harcamış biri olarak sizlere bazı tavsiyelerim olacak.

1- Sınavlarınıza kendinizi hazır hissetttiğiniz zaman girin. Sınava hazır olmadan girerseniz, soruları okusanız bile anlayamama ya da yanlış yanıtlar vermek gibi problemler yaşayabilirsiniz. Akşam 20.30’a kadar giriş imkanınız var ancak çok fazla da geç kalmayın.

2- Sınava girdiğinizde önce derin bir nefes alın, heyecanlanmayın, fazla heyecan zarardır. Seçenekli sorularda önce soruyu, sonra paragrafı, sonra da şıkları okuyun. Özellikle yanlıştır ve doğrudur ibarelerine dikkat edin.

3- Sınavınızı tamamladıktan sonra bitir butonuna tıklayın ve sistemin yanıtları kayıt etmesini bekleyin.

4- Sınav sorularını sınav bittikten sonra hiç bir yerde ve sosyal medya platformları ya da whatsapp gibi gruplarda paylaşmayın. Bunların cezai sorumlulukları bulunmaktadır.

5- Sınav süresince deneme sınavları sistemi kapalı olacaktır. Sınav aralığı olan zamanlarda bilgilerin eksik olduğunuza inandığınız konuları kısaca gözden geçirin.

6- Üniteleri okurken, soru olabilecek şekilde olanları inandığınız şeyleri not alın. Bu notlar, size yararlı olacaktır.

7- Soruları yanıtlarken, 4 yanlışın 1 doğruyu götürdüğünü dikkate alarak, yanıtını bilmediğiniz soruları yanıtlamayın. Boş sorular değerlendirmeye alınmayacaktır. Ancak yanlış verdiğiniz yanıtlar doğru sorularınızın gitmesine neden olacaktır.

8- Güz dönemi Sınav tarihleri pandemi nedeniyle değişiklik gösterebilir.

Ata Aöf  Güncel Tarihler ise

Güz dönemi vize sınavları: 30 Kasım – 11 Aralık 2020

Güz dönemi Final sınavları 04-15 Ocak 2021

Güz dönemi Bütünleme sınavları 08-19 Şubat 2021 tarihleri arasında yapılacaktır. Sınavlarınıza giriş yapmak için Ata Aöf – OBS sistemini tıklamanız yeterlidir. OBS giriş – LMS giriş ve Sınava Giriş butonlarını göreceksiniz. Sınava giriş butonunu tıklamanız, gelen ekrana TC kimlik numaranızı ve şifrenizi yazmanız ayrıca iki sayılı işlemi yapmanız gerekir.

Örnek : – Tc kimlik- Şifreniz –  5+2=7

Sınavlar bittikten sonra sonuçların açıklanması ise 1 hafta içinde yapılmaktadır. Sınav sonuçlarını öğrenmek için de OBS sisteminden giriş yapabilir, ana sayfadaki sınavlar butonuna tıklayarak öğrenebilirsiniz.

Son olarak Google Play’den Ata Aöf Kişisel Yardım’ı indirmeyi unutmayın. Bu sistem sizin AÖF Öğrencisi olduğunuz sürece size destek olacak. Sınav uyarılarınız da bu sistemden yapılabildiği için sınavlarınızı kaçırmayacaksınız.

Ayrıca sınav programı bölümünden de sınavlarınızın tarihlerini ekran görüntüsü olarak alıp kayıt yapabilirsiniz. Sınavlar sonuçlandığında da bir bildirim ile bu sistemden duyurulmaktadır.

Ata Aöf 2020-2021 Güz Dönemi Vize Sınavları Başladı

https://www.ataaof.edu.tr/

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] Ata Aöf 2020-2021 Dönemi Sınavları Başladı […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir