mobil oyun pazar trendleri
Genel

2022’de Mobil Oyun Pazar Trendleri Nelerdir?

İş dünyasında dijital dönüşüm heyecanı yaşanırken, 2022’de mobil oyun pazar trendleri reklam firmalarında da tercih edilmeye devam ediyor. Büyüyen mobil oyun sektöründe reklam verenlerin sayısı da her geçen gün çoğalıyor. Türkiye’de mobil oyun firması her zaman güçlüydü ve salgın hastalık neden ile birçok işletme için mobil dönüşüm süreci hız kazanmış durumda. Bununla birlikte korona virüs ötesine geçip bir çeşit normalliğe geri dönerken bile mobil aygıtlara yönelik bu eğilim devam ediyor.

mobil oyun pazar trendleri

Mobil Oyun Pazar Trendleri- Yapılan Yatırımlar Nelerdir?

Türkiye’deki oyun sektörü son birkaç senede büyük ölçüde yabancı yatırımlar aldı. Bu yatırımlardan bazıları ise şunlardır:
1-)Zynga, Türkiye’nin ilk unicorn’u endüstrisi olan Peak Games isimli şirket tarafından 1,8 milyar dolara satın aldı.
2-)Zynga, Rollic Games şirketi tarafınca 168 milyon dolara satın aldı.
3-) Voodoo, Fabrika Games firması yatırım yaptı.
4-) Rovio, Ağustos 2022’de Ruby Games şirketi 10 milyon dolara satın aldığı biliniyor.
Trendler, 2022 yılında Türkiye genelinde mobil oyun ve mobil pazarlamaya yapılan yatırımların daha da çok artacağını gösteriyor. Buna ek olarak, daha evrensel ve geleneksel olarak Türk işletmelerinin web bünyesinde trafiklerini mobil uygulamalara aktarmak istemesinin de bu eğilim üzerinde olumlu bir etki oluşturacağı biliniyor.

mobil oyun pazar trendleri

Mobil Oyun Pazarında Müşteri Memnuniyeti Nasıl?

Türkiye mobil pazarında rekabet ortamı her geçen gün daha da hareketli oluyor. Korona virüs ülke genelinde mobil uygulama bakımından büyük bir artışa sebep oldu. Mobil oyun uygulamaları, marka bağlılığı oluşturmak için kullanıcı için deneyimini iyileştirmeye çalışıyor. Türkiye’de oyun uygulamalarını kullanan insanlar genel olarak 18-24 yaş arasındaki genç nüfus olduğu biliniyor.

Mobil Oyun Sektöründe Hedef Nedir?

2022 yılında Amerika Birleşik Devletleri’ndeki en gözde olan 100 mobil oyunun %20’si Türkiye kaynaklı olduğu biliniyor. Türk oyun stüdyoları büyük bir uluslararası düzeyde talep görüyor. Türk oyun firması bu patlamasının altında oyun stüdyolarının mobil uygulamasının öncelikli olması ve mobil sektöründe yıllardır deneyim kazanmalarına bağlıdır. Ülkede yaklaşık olarak 30 milyondan fazla mobil oyuncu var ve bu da mevcut olan talebi karşılamak için de daha çok oyun yapılacağı anlamına geliyor.

Youtube Kanalı Açarak Para Kazanmak

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir