Genel

Seyyar Balık Ekmek Satarak Nasıl Kazanırsınız?

Seyyar Balık Ekmek Nasıl Bir İştir?

Özellikle yaz aylarında, sahil kesiminde yaşayan kişilerin balık ekmek yemeye gittiklerini biliriz. Hem deniz havası almak, hem de balık ekmekçilerin muhteşem atmosferinde karın doyurmak için, balık-ekmekçilerin yolunu tutanlar bir hayli fazla.

Üç tarafı denizler ile çevrili ülkede pek çok balık çeşidinin olduğunu hepimiz biliriz, ancak bu denizlerden çıkan lezzetli ürünler ülkemizin her tarafından maalesef aynı ilgiyi görmemektedir.

Balık denildiğinde sahil bölgelerinde yaşayan insanların aklına çok fazla çeşit gelirken, iç kesimlerde yaşayanlar için bu çeşitlilik daha azdır.

İç bölgelerde yaşayanlar için tuzlu su balıklarının yerini tatlı su balıkları almaktadır. Eğer amacınız bu lezzetli deniz ürünlerinden para kazanmaksa, bu ürünün rağbet göreceği bir yerde satış yapmak olacaktır.

Bunun içinde kıyı kesiminde bulunan bir bölgeyi tercih etmeniz mantıklı bir seçim olacaktır. Ayrıca satacağınız balığa da dikkat etmelisiniz.

Seyyar Balık Ekmek Satacakların Bilmesi Gerekenler

Seyyar araba ile balık ekmek satmak istiyorsanız öncelikle satacağınız ürünü yakından tanımanız gerekiyor. Ülkemizde 15 Nisan ile 1 Eylül tarihinde balık avlamak yasaktır.

Dolapta bekletilen balıklar ile işinize devam edebilseniz de insanlar taze balığı daha çok sevmektedir.

Mevsiminde balık hallerinden alınabilecek balıkları maksimum dolaplarınızda 3 ya da 4 gün bekletecek miktarda satın almalısınız.

Fiyatların dengesiz olduğundan korksanız da taze olmayan balığa olan rağbet nedeniyle satışlarınızda önemli bir düşüş olacaktır. uzun süreli dolapta bekleyen balık, tazeliğini yitirdiği gibi, insanlar onları yedikten sonra bazı sağlık sorunları meydana gelebilir.

Ülkemizde yaşayan insanların en çok sevdikleri balıklar arasında Hamsi, Palamut, İstavrit, Çopra, Kefal, Alabalık ve Lüfer vardır. Sizde bu balıklardan birisini tercih ederek mantıklı bir seçim yapabilirsiniz.

İşi İstanbul’da yapacaklar için birkaç tane balık hali olduğunu unutmamaları gerekiyor. Sultanbeyli, Kumkapı ve Sultanbeyli’de bulunmaktadır.

Seyyar Balık Ekmek İşinin Maliyeti

Seyyar balık satma işinin belirli bir maliyeti vardır. Ancak az bir sermaye ile yapılabilecek bir iş olarak görülebilir. Öncelikle balık ekmek satabilmek için özel olarak hazırlanan seyyar arabayı satın almalısınız.

Basit bir yapıya sahip olan bu aracı isterseniz kendiniz de yaptırabilirsiniz. Bu araç için 3 bin TL ile 5000 TL bir sermaye yeterli olacaktır.

Bunun yanında günlük olarak harcama yapacağınız malzemeleri satın alabilirsiniz. Balıklar, ekmek, soğan, domates, peçete ve içecekleri buna dahil edebilirsiniz. Bunlarla birlikte 10 bin TL başlangıç sermayesi yeterli olacaktır.

Seyyar Balık Ekmek Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Balık ekmek denildiğinde ülkemizde ilk akla gelen Eminönü’nde bulunan balık ekmekçilerdir. Genelde piyasanın fiyatları da burada belirlenmektedir.

Turist açısından zengin olan bu noktada, fiyatlar biraz yüksek olmakla birlikte başlangıç fiyatı için bakılması gereken noktadır.

Genelde fiyatlar 7 TL ile 10 TL arasında değişmektedir. Bu fiyatın yaklaşık %50 oranı kardır. Günlük 200 TL ciro yapan bir seyyar balık ekmek satıcısı toplam aylık 3000 TL kar elde etmesi mümkündür. Tabi satış rakamınızı ne kadar yukarı çekebilirseniz o kadar karınızda yüksek olacaktır. Bunun içinde kalitenizden hiçbir zaman ödün vermemeniz gerekiyor.

 

Evde Ramazan Pidesi Nasıl Yapılır?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

 1. Hello, my name’s Eric and I just ran across your website at fikriabi.com…

  I found it after a quick search, so your SEO’s working out…

  Content looks pretty good…

  One thing’s missing though…

  A QUICK, EASY way to connect with you NOW.

  Because studies show that a web lead like me will only hang out a few seconds – 7 out of 10 disappear almost instantly, Surf Surf Surf… then gone forever.

  I have the solution:

  Talk With Web Visitor is a software widget that’s works on your site, ready to capture any visitor’s Name, Email address and Phone Number. You’ll know immediately they’re interested and you can call them directly to TALK with them – literally while they’re still on the web looking at your site.

  CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitors.com to try out a Live Demo with Talk With Web Visitor now to see exactly how it works and even give it a try… it could be huge for your business.

  Plus, now that you’ve got that phone number, with our new SMS Text With Lead feature, you can automatically start a text (SMS) conversation pronto… which is so powerful, because connecting with someone within the first 5 minutes is 100 times more effective than waiting 30 minutes or more later.

  The new text messaging feature lets you follow up regularly with new offers, content links, even just follow up notes to build a relationship.

  Everything I’ve just described is extremely simple to implement, cost-effective, and profitable.

  CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitors.com to discover what Talk With Web Visitor can do for your business, potentially converting up to 100X more eyeballs into leads today!

  Eric
  PS: Talk With Web Visitor offers a FREE 14 days trial – and it even includes International Long Distance Calling.
  You have customers waiting to talk with you right now… don’t keep them waiting.
  CLICK HERE http://www.talkwithwebvisitors.com to try Talk With Web Visitor now.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebvisitors.com/unsubscribe.aspx?d=fikriabi.com

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir