Vejetaryen Restoranların Popülaritesi ve Hindistan

Artan sağlık bilinci ve hayvanlara karşı duyulan sempati, birçok insanda sebze ağırlıklı beslenmeyle vejetaryen restoran sektörüne yönelmesine neden oldu. Gıda endüstrisi, bizi şaşırtan, sürekli gelişen yeni eğilimler ortaya koymaktadır. Son yıllarda insanlarda artık vejetaryen restoranlara ilgi arttı.

Vejetaryen Restoran Sektörü

Son yıllarda artan vejetaryen yiyecek sektörü, giderek artan taleplerle birlikte vejetaryen restoran sektöründe de ilerlemelere neden oldu. Vejetaryen beslenmeyi kendine ilke edinen ülkelerin başında Hindistan geliyor. Yapılan istatistiklere göre, Hindistan dünyadaki en düşük et tüketim oranına sahip.

Bir vejetaryen restoranı, Hint pazarı için yeni bir şey değil. Ancak son birkaç yılda talep kesinlikle arttı. Hindistan, bir vejetaryen ulus olarak ilan edildi. Hindistan’daki vejetaryen restoran sayısı, dünyanın geri kalanından daha fazla. Yani Hindistan’da bir iş kurmayı düşünüyorsanız en kazançlı iş vejetaryen restoran açmak.

Vejetaryenlik, Hindistan’da uzun zamandır var olmasına rağmen, kültürü ve dini inançları kök salmış olsa da, bugünün zamanında böyle bir trend yapan şey nedir?

Artan sağlık bilinci ve hayvanlara karşı artan sempati, birçok insanın sebzeye olan talebini artırmıştır. Günümüzün nesli, tat veya stilden ödün vermeden sürdürülebilirlik ve hayvan refahı üzerindeki olumlu etkiyi, giderek daha fazla fark etmekte ve şu anda norm haline gelen vejetaryenliği yaymak için, bilinçli bir çaba sarf etmektedir. Bu durum, gıda endüstrisinde yeni bir girişimci fırsatı yaratmıştır.

Trendden Yararlanma

Veganlık artık trend. Bu ülkedeki vegan sayısı, son on yılda, çoğunlukla genç kalabalığın etkisiyle yüzde 360 arttı. Hindistan’daki vejetaryen olmayanların çoğu arasında bile, etin tüketilmesi dini yasaklar nedeniyle haftanın birkaç günü sabittir.

Bir araştırmaya göre, Hindistan nüfusunun büyük bir yüzdesi vejetaryen. Girişimciler bu beslenme değişikliklerini, bir trendden yararlanmak için bir fırsat olarak görmekteler. Mevcut franchiseler, menülerinde sebze seçeneklerini sunarken, yeni franchiseler vejetaryen restoran franchiselerini tercih ediyor.

Yer, Kritik Bir Faktördür

Bir vejetaryen restoranına yatırım yapmakla ilgileniyorsanız, konum kritik bir faktördür. Konumu her zaman herhangi bir iş başarısında belirleyici faktör olmuştur ve özellikle vejetaryen restoran franchise büyük bir rol oynamaktadır.

Hindistan’ın, kültürel çeşitliliği nedeniyle, tüketim kalıpları da bölgelere göre farklılık göstermektedir. Örneğin Batı Bengal ve Kerala gibi eyaletlerde, vejetaryen olmayan tüketicilerin nüfusu baskındır. Bu nedenle, bir vejetaryen restoran franchise başlatmak olsa bile, çok karlı bir iş kararı olmayabilir.

Franchising: Başarı İçin Kolay Bir Tarif

Gıda söz konusu olduğunda, insanlar kaliteye güvendikleri ve markayla bağlantı kurdukları için yerleşik bir markaya güvenme eğilimindedirler. Franchise size, daha az risk ve yüksek karla kurulmuş bir işletmenin, başarısını çoğaltma avantajı sunar. Hindistan’da çok sayıda vejetaryen restoran franchise vardır, bu nedenle yatırım kriteri buna göre değişir.

Bir vejetaryen restoran yatırımı, franchise modeli, marka adı ve alan gereksinimi gibi birçok faktöre bağlı olarak değişmektedir. Bazı restoranlar, 150 metrekareye kadar alan gereksinimi olan, düşük maliyetli bir yatırım fırsatı olan kiosk formatı da bunmaktadır. Vejetaryen restoran formatı için alan gereksinimi, 500–2000 metrekare arasında değişebilir. Yüzde 40–60 hatta bazı durumlarda restoran biçiminde yüzde 100 yatırım getirisi vardır.

 

One thought on “Vejetaryen Restoranların Popülaritesi ve Hindistan

 • 04/05/2021 tarihinde, saat 14:32
  Permalink

  Hi fikriabi.com Owner,

  Do you want to know the Secrets To Mastering Internet Lead Conversion?

  I spent the last 10+ years generating, calling and closing Internet leads. I will be sharing my decade long conversion code for you to copy during this new, free webinar!
  During the webinar, I will show you:

  Every business needs to capture more leads, create more appointments, and close more deals.

  If you commit to mastering the content in this session, you will earn more money immediately– not in six months or a year, but literally as soon as you put your new knowledge to work. I have used this method on 1,000’s of Internet leads of all price points.

  If you want Internet leads, I have the key to CONVERTING them. Hope you can make it… https://TalkWithWebTraffic.com/Webinar

  If getting more Hot Phone Leads is a part of your business plan (and why wouldn’t it be?), I’ve got great news for you.

  1. 12 ways to generate seller leads
  2. How to get seller leads on the phone
  3. What to say on the phone so you get instant sales
  4. The Key to SMS Marketing
  5 Never Cold Call Again
  6. Better leads = Faster conversions
  7. The four keys to inside sales success
  8. The 10 steps to a perfect sales call with an Internet lead

  More than 7,000 people have already registered. The last time I did a webinar with Top Producers, hundreds of people got locked out and could only watch the replay. Get your spot now and tune in early!

  ==> Save my spot https://TalkWithWebTraffic.com/Webinar

  We’ve become obsessed with making sure our clients are converting the leads we generate for them.

  How much are you getting back in commissions compared to how much are you spending on advertising? But what is even better than a great ROI is a quick ROI. During this live webinar I will show you how we can help you generate higher quality leads that are easier to convert, fast.

  ==> Register at https://TalkWithWebTraffic.com/Webinar

  Your #1 Fan,
  Linda Miller
  Be there or be square.

  If you’d like to unsubscribe click here http://talkwithwebtraffic.com/unsubscribe.aspx?d=fikriabi.com

  Yanıtla

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir