Sınırsız İyiliğin Güzel Temsilcisi: Gamze Özçelik

Genç, güzel ve ünlü bir oyuncuydu Gamze Özçelik. Aldığı bir kararla, şanı, şöhreti bir kenara bırakıp, kendisini insanlığın hizmetine adadı. İnsanların şov yapıyor sözlerine aldırmadan aldığı kararın arkasında durdu. İyi ki de durdu.

1999 yılında Elit Model Look İpek güzeli, 2000 yılında da Miss Turkey yarışmasında 2. seçilen güzel oyuncu, kariyerini oyunculuktan yana kullandı. İlk olarak Serseri dizisinde izlediğimiz Gamze Özçelik, Arka Sokaklar dizisinin gözü pek polisi Zeynep rolünde sevildi. Yarışmalarda sunuculuk yaptı.

Kendisi gibi oyuncu olan Uğur Pektaş ile evlenen Gamze Özçelik’in 1 çocuğu var. Eşinden 2011 yılında ayrılan Gamze Özçelik, aldığı kararla tesettüre girdi, kendini hayır işlerine adadı ve tesettürlü kadınların daha rahat olmasını sağlayan pratik kıyafetler tasarladı.

Gamze Özçelik ve Umuda Koşanlar

Oyunculuğa dönüş yapıp yapmayacağını bilmediğimiz Gamze Özçelik, özellikle Afrika’da Tanzanya, Gana, Sudan gibi ülkelerde yardım faaliyetlerinde bulundu. Su kuyuları açtırdı.

Umuda Koşanlar Derneği, oyuncu ve yardımsever güzelimiz Gamze Özçelik ve dostları tarafından kurulmuş bir dernek.

Kuruluş nedeni, ulaşılamayacak yerlere ulaşarak iyilik, yardım ve sevgi götürmek. Benim tanımlamam bu yönde. Ulaşabildikleri coğrafyalara, fakir ailelere, çocuklara hatta hayvanlara ulaşıp, ihtiyaçlarını gidermek amaçlı kurulan dernek, gönüllülerin de desteğiyle amacına büyük ölçüde ulaşmış.

Dernek, muhtaç durumdaki insanlara ulaşarak ihtiyaçlarını gideriyor. Nakit yardımı yapıyor. Sağlık, barınma, yatacak yer, gıda ve giyim gibi tüm ihtiyaçları karşılayan dernek, susuz kalan yerler için de su kuyuları açtırıyor.

Gamze Özçelik ve Sınırsız İyilik Ödülü

Uluslararası Göç Filmleri Festivali, bu yıl pandemi nedeniyle on-line olarak düzenlendi. Aslında Gaziantep’te düzenlenecek olan ancak pandemi nedeniyle ertelenen festival, on-line olarak gerçekleştirildi ve 30 ülkeden 45 film, gösterildi. Kendini insanlığın hizmetine adayan Gamze Özçelik, bu festivalde Sınırsız İyilik Ödülünü aldı. Pek çok kişinin haberi bile olmadı.

Ödülü aldığı sırada duygularını şu şekilde ifade etti.

“En büyük ödülü Allah bu yola girmeyi nasip ederek verdi. Ne kadar şükretsem az. Bizim için en büyük mutluluk yeryüzünde bir canın gülümsemesine vesile olabilmek. Sözlerine şu cümlelerle devam eden Gamze Özçelik, “Sizin bu ödülünüzü her gördüğümde inşallah o arşınladığımız yolları, o başını okşadığımız yetimleri, belki susuz bir canın su bulmasına vesile olmamızı hatırlayacağım” diyen Gamze Özçelik ve Umuda Koşanlar Derneği, yeni umutlar dağıtmaya devam edecek.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir