Sanal Asistan Olarak Nasıl İş Bulabilirsiniz?

Sanal asistan

Sanal asistan işini en iyi nasıl yapabilirsiniz? Bunun altın kurallarını daha önceki yazımızda belirtmiştik. Sanal Asistan Olmanın 10 Altın Kuralı

Bu yazımızda ise sanal asistan olarak nereden iş bulabileceğinizi bulacaksınız. Sanal asistanlar, bir ofisin ihtiyacı olan tüm işleri evlerinden yaparlar. Bunun için kesintisiz bir internet, bir bilgisayar ve günde birkaç saat ayırmanız yeterlidir. Haftada birkaç kişi ya da işletmenin sanal asistanlığını yaptığınızda iyi bir gelir elde etmeniz de mümkündür.

Sanal asistan

Sanal Asistan İşleri Nerede Bulunur? Çevrimiçi ve Çevrimdışı

Ne sunduğunuzu, hizmetleriniz için ne kadar ücret talep ettiğinizi belirlediğinize ve bir web sitesi oluşturduğunuza göre, artık müşteri bulma zamanı gelmiş demektir. Yeni bir işletme sahibi için müşteri bulmak genellikle en zor kısımdır. İlk başta proaktif olmanız gerekir.

Serbest Çalışan Web Siteleri

Upwork ve Bionluk gibi serbest çalışan web sitelerinde sanal asistan pozisyonlarına ulaşmak nispeten kolaydır. Sanal asistan olarak çalışmaya yeni başladıysanız, fazla deneyiminiz ya da eğitiminiz yoksa bu iyi bir yol olabilir.

Bu sitelerde bulunun işler genellikle daha düşük ücretlidir. Dolayısıyla bu yolla başlarsanız, daha fazla deneyim kazandıkça ve müşterileriniz için daha değerli hale geldikçe fiyatınızı yükseltebilirsiniz. Daha sonraki bir tarihte müşterilerle fiyatlandırma konusunda her zaman yeniden pazarlık yapabilirsiniz.

Sosyal Medya

Hizmet listenizi sosyal medyada paylaşarak arkadaşlarınıza, profesyonel ağınıza (LinkedIn) ya da ailenize iş için açık olduğunuzu bildirin. Ağ oluşturma güçlü bir araçtır. Facebook, Twitter veya Instagram hesaplarınızdan da işinizi duyurabilirsiniz.

Yerel İşletmeler

Bölgenizdeki küçük işletme sahiplerine ulaşın ve sunduğunuz hizmetlerle ilgili herhangi birinin yardım alıp alamayacağını sorun. Sanal asistanlık yeni bir alandır ve bu nedenle pek çok işletme sahibi bir sanal asistan sağlamayı düşünmemiş olabilir. Neleri kaçırdıklarını bilmelerini sağlayın ve sizi işe almaya ikna edin. Bu pazarlama becerilerinizi geliştirmenin de harika bir yoludur.

Etkileyicilerle Ağ

Özellikle sosyal medya etkileyicileri, geniş kitlelere ulaşma konusunda en etkili isimlerdir. Kendileriyle iletişime geçerek, işlerinin herhangi bir alanında yardıma ihtiyaçları olup olmadığını sorun. Onlara hangi hizmetleri sağlayabileceğinizi söyleyin. Şu anda bir yardıma ihtiyaçları yoksa onlara web sitenizin adresini ve irtibat numaralarınızı verin. Gelecekteki pozisyonlar için sizi akıllarında tutmalarını isteyin.

Bir e-posta listesine abone olun. Çevrimiçi işletme sahipleri e-posta listelerine açık sanal pozisyonların reklâmını yapar.

Diğer Sanal Asistanlarla Bağlantı Kurmak

Diğer sanal asistanlarla bağlantı kurmak, işlerinizi büyütmenin etkili bir yoludur. Sadece fiyatlandırma, hizmetler ve eğitim kursları ya da konferanslar gibi kaynaklar hakkında tavsiye almakla kalmaz, yeni iş fırsatları da edinebilirsiniz.

Çoğu zaman sanal asistanlar, sağlayabileceklerinin ötesinde hizmetlere ihtiyaç duyan müşterilere sahip olur ve boşlukları doldurmak için ağlarına ulaşırlar. Ayrıca karşılaştıkları ve çeşitli nedenlerle alamayacakları fırsatları da paylaşırlar.

Sanal asistan

Evden Sanal Asistanlık Yapmak

Sanal asistan olarak çalışmak, deneyim ve eğitimden bağımsız olarak evden çalışmak isteyen herkes için bir seçenektir. Başlamak basittir. Tek ihtiyacınız bilgisayar, internet bağlantısı ve yeteneğiniz. Akıllı telefonlarınızla da işlerinizi halledebilirsiniz.

Ücretleri, çalışma saatlerinizi ve sağladığınız hizmetleri siz belirlersiniz. Bir sanal asistan işi başlatmak, minimum bir maliyetle gelir. Çevrimiçi bir kurs almalı ve bilginize yatırım yapmalısınız. Bazı yaratıcı pazarlama ve ağ oluşturma ile ilk müşterinizi bulmanız zor olsa da, sanal asistan olarak çevrimiçi para kazanma fırsatlarının çok olduğunu göreceksiniz.

 

 

 

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir