Atatürk'ün köpeği Fox
Genel

Rüyada Atatürk ve Atatürk’ün Köpeği Fox

Mustafa Kemal Atatürk ‘ün 83. vefat yıldönümünde gördüğüm bir rüya ile yani uzun zaman önce gördüğüm bir rüya ile yazıma yazıma başlamak istedim. Ben Atatürk’ün köpeği Fox ile rüyamda tanıştım. Rüyamda bir subay ve biri sivil giyimli iki beyefendi geldi yanıma. Bir de çok güzel bir köpek. Subay olan bey dedi ki;

– Fulya hanım. Bu köpek size emanet. Özel ve önemli bir dosttur. Sizin ona iyi bakacağınız söylendi. Adını şimdilik bilmenize gerek yok. Sizi kokunuzdan tanıyacaktır ve zaten 7/24 yanınızda kalmalı. Bir hafta sonra sahibi gelip sizden alacak.

Şaşırdım tabi. Düşünün bir köpek emanet ediliyor. Önemli bir şahsın köpeği ve kimin olduğunu bilmiyorsunuz. Kabul ettim. Çok güzel bir köpek çünkü. Bir hafta iyi eğlendik onunla. Hiç yanımdan ayırmadım o da ayrılmadı zaten. Bir hafta sonra bahçede köpekle oynarken eğlenceye dalmışız tabi, arkamdan gelen şahsı fark etmedim. Bu arada köpekle konuşuyorum.

-Bir haftadır benimlesin. daha adını bilmiyorum.

O sırada arkamdan gelen bir sesle irkildim.

-Onun adı Fox

Arkamı dönüp baktığımda dünyanın en güzel mavi gözlerini gördüm. Ve saygıyla eğildim.

– Paşam, Fox sizin köpeğiniz miydi?

– Evet, Fox benim köpeğim. Senin köpekleri sevdiğini bir arkadaşımdan duydum ve onu sadece sana emanet edebilirdim. Ve gördüm ki haklıymışım. Fox’u almaya geldim. İstediğin zaman gelip Fox’u görebilirsin. Bu konuda talimatı verdim.

Atatürk'ün köpeği Fox

Hayatım boyunca unutmayacağım ender rüyalardan biridir. Dostunun bakımını bana bırakması rüyamda bile olsa en güzel lütuftur.

Mustafa Kemal Atatürk köpekleri çok severdi. Bütün hayvanları çok severdi ama köpekleri ayrı bir severdi. Bulgaristan dönüşü yanında getirdiği Alp, Kurtuluş savaşı sonrasında Yunan komutanlardan ortada kalan Alber ve adını sıkça duyduğumuz Fox.

Bu üç dost Atatürk’ün yanından ayrılmazdı. Alp, Atatürk’ün uyandığı saati ezbere bilir, kalkmadığı saatlerde odasına gider yatağa çıkar ve nefesini kontrol ederdi. Alber’in ölümünden sonra Fox geldi. Fox, Atamızın odasında uyur, her yere onunla gider, salona gireceği zaman ondan önce girerdi. Herkes Atatürk’ün salona gireceğini Fox sayesinde öğrenirdi.

 

Saygı ve sevgiyle anıyorum paşam. Rüyalarda görüşmek dileğiyle

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir