İş Fikirleri

Meyve Suyu Dükkanı Açmak Karlı Bir İş midir?

Kış aylarının etkisini göstermeye başladığı bu günlerde, özellikle grip ve salgın hastalığında kendisini iyice gösterdiğinden dolayı, sağlıklı yiyecek ve içeceklere olan talep, her gün artıyor. Meyve suyu dükkanı açmak, bir iş kolu haline geldi ve iyi kazandıran iş fikirleri arasında yerini aldı.

Sağlıklı içecekler özellikle taze sıkılmış meyve ve hatta sebze suları, spor yapanların, sağlıklı beslenmek isteyenlerin ve meyveyi yiyemeyip suyunu içenlerin de en çok tükettikleri ürünler arasında geliyor.

meyve suyu

Neler Gerekiyor?

Eğer seyyar olarak yapacaksak Panelvan bir araç gerekiyor. Panelvan araçlar, seyyar satıcılıkta en çok işlevsel araç olma özelliğine sahip. İstediğiniz gibi iç dizaynını yaptıktan sonra yiyecek, içecek ve ürün satışlarında rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Ama biz onu meyve suyu barı yapacağız.

Seyyar yapacak olursak, iç dizaynı, kullanılacak ekipmanlar ve meyvelerle birlikte, maliyeti ortalama 10 bin liraya gelmekte. Eğer dükkân açacaksak 15 bin lira gibi bir rakamı gözden çıkarmanız gerekiyor.

Meyve Suyu Dükkanında Neler Satacağız?

Sadece Limon, Portakal, Mandalina, Elma, Armut, Kayısı, Çilek, Dut, Greyfurt, Ananas suları ve bunların değişik karışımları, kombinasyonları ve farklı tatları satacağız.

Önemli olan suları sıkılıp satılacak olan meyvelerin taze olması ve kendi mevsimlerinde satışa sunulmasıdır. Yaz meyvelerinden hazırlanan meyve suları yazın, kış meyvelerinden hazırlanan meyve suları da de kışın satılırsa daha iyi olur.

Aksi halde insanlar, meyvelerin tazeliğinden kuşkuya düşüp satın almayabilirler ki bu da size zarar olarak geri dönecektir. Ayrıca meyve suyunun yanında kek ya da yağsız poğaça gibi ürünler satılıp ek kazanç elde edilebilir.

meyve suyu

Meyve Suyu Dükkanı Ne Kadar Kazandırır?

Meyve Suyu Dükkanı kazancını ufak bir matematik ile örneklersek, portakal suyunun bedeli Türkiye’de ortalama olarak 10 ile 15 lira arasında değişiyor.

Bize maliyeti ise 1 lira civarında bunların içerisinde tam olarak; elektrik, su, kira, vergiler vb. her şeyi içeriye katarak hesaplayabilirsiniz. Günde 100 kişiye satış yaptığımızı düşünürsek;

100 x 15=1500

1500 X 30 = 45.000 TL.

Daha pahalı meyvelerin sularını satmak daha fazla kar marjına ulaşmak demektir. Ortalama olarak günlük 100 kişiye satış yaparak aylık kazancımızın 21 bin lira civarında olmasını hesaplayabiliriz.

Bunun 10 bin TL.sini giderlere ayırsak aylık 35 Bin TL. gibi bir kazancımız olacaktır.

Dükkanı nerede açmalıyız?

Dükkanın boyutları çok önemli değil küçük bir dükkan olabilir, 10 -15 metre karelik bir dükkan size yeterde artar, lokasyon ne kadar kazanmak istediğinize göre değişir.

Popüler bir caddede açarsanız ona göre kiranız olacak, ona göre de yüksek satışınız olacaktır. Popüler yerlerde 1 bardak meyve suyunu 10-15 TL. arasında belki daha yüksek fiyata rahatça satabilirsiniz.

Spor salonlarına yakın yerler, okullara ve eğitim kurumlarına yakın yerlerde meyve suyu dükkanı açmak iyi fikirdir. Eğer yok az olsun öz olsun diyorsunuz işlek bir mahalle arasında bir dükkan size yeter de artar.

 

Çikolata Dükkanı Açmak İçin Gerekenler

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. Wow, superb weblog format! How lengthy have you been blogging for?
    you made running a blog glance easy. The overall glance
    of your site is great, as well as the content!

    You can see similar here dobry sklep

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir