,

Bardakta Mısır Satarak Para Kazanmak

Ülkemizde seyyar olarak yapılabilecek işlerden birisi de bardakta hazır bir şekilde bardakta mısır satarak para kazanmak olacaktır. Bu iş için yapmanız gereken ilk iş kendinize doğru bir konum bulmak olacaktır. Araç satın almak ve diğer detaylar ile sonradan ilgilenebilirsiniz.

Ek gelir elde etmek için yapabileceğiniz bir iş olmakla birlikte, doğru bir konum ile bu işi sürekli gelir getirecek ana işiniz haline de çevirebilirsiniz. Tabi bu işi yapmaya başlamadan önce maliyet hesabı yapmalı ve kendinize bir iş planı hazırlamalısınız.

Bardakta mısır satarak

Bardakta Mısır Satarken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Bu işte en önemli detay bulunduğunuz konum olacaktır. Konumu doğru noktada belirlemek size ekstra bir kazanç sağlayacaktır. Tabi bunu yaparken insanların geçtiği bir nokta olması yeterli değildir. Daha çok genç kesimin ziyaret ettiği noktalar olmasına dikkat etmelisiniz.

Konumu belirledikten sonra orası için belediyeden izin almalısınız. Belediye gerekli belgeler ile başvuru yapmanız halinde genelde önemli bir nokta değilse sizlere izin verecektir. Tüm bunları ayarlarken aynı zamanda mısır standı almalısınız. Bunlar tek bir kişinin sığıp iş yapacağı ve tekerlekli olarak sunulan şekilde olmak üzere ikiye ayrılmaktadır.

Konumunuzu değiştirebileceğinizi düşünüyorsanız tekerlekli olanlardan satın almalısınız. İşinizi resmi olarak yaptığınızda, zabıta  ve vergi vermek gibi endişelere girmenize neden olmayacaktır. Son olarak da satacağınız mısırın çok kaliteli olmasına dikkat etmelisiniz. Kaliteli mısır müşterilerinizin size bağımlı olmasına sağlayacaktır. Bu da uzun vadede size daha fazla kazanç sağlayacaktır.

Bardakta mısır satarak

Bardakta Mısır İşinin Maliyeti

Öncelikle bu işi yapmanın herhangi bir maliyeti yoktur. Yani yüksek bir maliyeti yok demek doğru olacaktır. Günlük satacağınız malzemeler de dahil olmak üzere elinizde olması gereken para 4 bin TL ile 5 Bin TL arasında olması yeterli olacaktır.

Mısırı almak için özel bir şirket ile anlaşarak ödemelerinizi düzenli yaparak depo kullanmadan işinizi devam ettirebilirsiniz. Yüksek maliyeti olmayan bir iş olsa da doğru şekilde yapıldığında yüksek kazanç sunan bir iş diyebiliriz.

Bardakta Mısır Satarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Her bardakta mısırın maliyetini yaparak işe başlamanızda fayda var. İçine koyacağınız mısır, yağ, ketçap, mayonez,tuz ve bardağın toplam maliyeti 2-3 Lira arasında değişecektir. Bardak mısır tanesi 2.75 ile 3 TL’den satılan bir üründür. Rekabetin yoğun yerlerde olsa dahi bu fiyat uygulanmaktadır.

Bu da bardak başına satıcının 2,94 TL’ye yakın kar elde etmesini sağlayacaktır. Günlük 50 bardak sıcak mısır sattığınızda 147 TL tutarında bir kar size kalacaktır. Bu da aylık 4.410 TL üzerinde kar elde etmenizi sağlayacaktır. Tabi bu sayıyı ikiye ya da üçe katladığınızda kazanacağınız miktar aylık 12 bin TL’yi geçebilir.

Tabii bu fiyat yazının yazıldığı 2020 için geçerliydi. Şimdi ise bazı yerlerde bardağı 9-10 TL.den satılıyor. Bu da maliyetlerin artmış olmasından kaynaklanır. Bardakta mısır işi karlı mı? diye soracaksanız, günlük satışınızı düşündüğünüzde evet, oldukça karlıdır.

Yaz aylarında, özellikle sahil kesimlerinde çok fazla kişi yoğunluğu bulunduğundan ve mısır da sevilen bir yiyecek olduğundan, bardakta haşlanmış mısır satışı yapmak, iyi kazanç getirecek işler arasında tercih edilmektedir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir