,

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanırsınız?

Saatler boyunca bilgisayar başında kalıyorsanız, bunu her türlü kazanca dönüştürmeniz mümkün. En yaygın olanı ise bilgisayardan oyun oynayarak para kazanmak.

Oyun Oynayarak Nasıl Para Kazanılır?

Bilgisayar başında uzun süreler geçiriyor ve oyun oynamayı seviyorsanız bu yol ile para kazanacağınızı bilmek işinize gelecektir. Tabi bunu yapmak için öncelikle ne şekilde para kazanacağınıza karar vermelisiniz. Birkaç yöntem arasından size uygun olanı tercih ederek oyun oynayarak para kazanabilirsiniz.

Tabi bu işi yapabilmeniz için öncelikle güçlü bir donanıma sahip olan bilgisayarınızın olması gerekmektedir. Oyun içinde bulunan sanal eşyaları alıp satarak, E-Spor turnuvalarına katılarak, yeni çıkacak oyunları test ederek, oyunlar hakkında video çekerek, bilgi birikiminizi paylaşarak ya da geliştirdiğiniz oyun hesaplarınızı satarak para kazanabilirsiniz.

Bunların hepsini yapmak yerine tek bir tanesine odaklanmanız daha doğru bir iş olacaktır. Oyun oynarken canlı olarak video yayını yaparak para kazanmak en mantıklı seçenek gibi dursa da bunun için öncelikle oyunda çok iyi olmanız ve konuşarak sizi izleyenleri etkilemeniz gerekiyor.

oyun
Love 020

Çin’in yakışıklısı Yang Yang’ın baş rolünü oynadığı Love 020 dizisi, oyun sevenlere öyle güzel ve gerçek karakterler sunmuş ki, oyun sevenlerin bu diziyi izlemesini tavsiye ediyorum. Dizide bilgisayardaki oyun sahneleri sanal gerçeklik boyutuna o kadar güzel taşınmış ki, karakterlere aşık oluyorsunuz.

Ayrıca siz de biraz teknik beceriyle, oyun sevenlerin hayran olacağı karakterler yaratarak, onlardan da para kazanabilirsiniz. Zira oyun firmaları bu karakterlerin peşine düşüp, yaratıcısından yüksek fiyatlara satın alabiliyor. Ayrıca yeni karakterler yaratmanız da istenebiliyor.

Oyunlar hakkında ki önemli detayları yazarak insanların zorlandıkları seviyeleri nasıl geçeceğinizi anlatarak da para kazanabilirsiniz. Tabi bunların yanında küçük boyutlarda bulunan ve küçük bir bilgisayarda dahi rahatça oynanabilen basit oyunları da oynayarak para kazanabilirsiniz.

İnternet siteleri bunun için sizlerden reklamları izlemenizi isteyecektir. Her izlenen reklam başına da belirli bir ücreti size ödeyeceklerdir.

Oyun Oynayarak Para Kazanmanın Maliyeti

Yapacağınız işlemi tercih ettikten sonra maliyet hesabı yapmak daha kolay olacaktır. Online oyun turnuvalarına katılacak ya da yeni çıkacak bilgisayar oyunlarını test edecekseniz, piyasada 8 bin TL ile 10 bin TL arasında satılan bilgisayarlardan birisine sahip olmalısınız.

Çünkü donanım olarak yeterli olmayan sistemler size bu oyunlarda ilerleme şansını vermeyecektir.

oyun

Video çekmek içinde kamera, mikrofon, farklı tuşlara sahip klavye ve mouse da satın almalısınız. Bu şekilde para kazanma hayaliniz varsa başlangıç için 1000 TL ile 20 bin TL arasında bir sermaye yeterli olacaktır.

Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Oyun oynayarak para kazanmak basit gibi görünse de yüksek ücretler kazanmak isteyen oyuncuların ekipmanları mutlaka yeterli olacaktır. Basit oyunlar için kazanacağınız miktar 100 TL ile 200 TL arasında değişse de profesyonel bir e-spor oyuncusu olarak yıl boyunca binlerce TL kazanabilirsiniz.

Karakter yaratmak, beceri ve teknik bilgi istese de, eğitim alarak siz de muhteşem karakterler yaratabilirsiniz. yaratılan karakterler, az önce de belirttiğimiz üzere, oyun firmaları tarafından yüksek meblağlara satın alınıyor. Hatta karakter tutarsa, firma sizi iyi bir maaşla işe alabiliyor. Bu da güzel bir iş imkanı olarak size geri dönüyor.

Büyük bir turnuvaya dahil olarak oyunu kazanmanız halinde, milyonlarca dolar takıma aktarılmaktadır. Son yıllarda giderek artış gösteren bu turnuvalar sayesinde para kazanma imkanı daha büyük boyutlara doğru ilerlediğini de özellikle belirtelim.

Kablosuz Kulaklık Satışı Yapmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir