Genel İş Önerileri

Kuaför Dükkanı Açmak için Gerekenler

Kuaför dükkanı açmak. Hem iyi gelir getiren hem de yeni insanları tanıyacağınız güzel ve kazançlı bir iş fikri. Özellikle insanların güzellik anlayışı ve bakımlarına özen göstermeleri, bu salonların popülerliğini artırıyor.

Kadınlar ve hatta günümüzde erkekler, güzelliğe önem verirler, dış görünüşlerini değiştirmeyi o kadar çok severler ki vazgeçemezler bağımlılık yaratır. Güzel görünmek her zaman onlar için vazgeçemedikleri bir tutku olur.

Bu tutkuyu bir an evvel paraya çevirmek istiyorum diyorsanız. Sıkı durun, hazır mısınız?  İşte sizlere bir kuaför dükkanı ne kadara mal olur, ne kadar kazandırır kadar araştırdığım konunun özeti.

kuaför dükkanı

Bu dönemde yeni bir iş kurulur mu demeyin. Başarılı şirketlere ve işletmelere baktığınızda göreceksiniz ki, bu işletmeler kriz döneminde açılan işletmeler. Çünkü krizi nasıl fırsata çevireceklerini bilen kişilerin girişimleri sonucunda bugünlere gelmişler.

Kuaför Dükkanı Açmak için Gerekenler Belgeler

Öncelikle ne gerekiyor biliyor musunuz, işletmeci kafası değil. Güler yüz, tatlı sohbet. Acı kahve. Eğer işinize sadece kar getirsin çok para kazanayım düşüncesi ile girişirseniz hata olur. Elbette kar önemli ancak müşterinin istedikleri bu durumda daha da önemli. Herkes kaliteyi ister ve hak eder.

Eğer ki bulunduğunuz bölgede tanınan kuaförlerin de olduğunu hesaba katar ve kalitenizi rakiplerinizin üstüne çıkartırsanız sizin ve müşterileriniz için daha iyi olacaktır. Bunun için işi bilen işin ehli olan usta ve kalfaya ihtiyacınız olacaktır. Gerekli takım, malzemeler vs. bunlar için maliyetleri araştırdık.

Tüm yeni işler için üç vazgeçilmez. Vergi kaydı açtırma. Belediye izinleri alma ve sizin ve personelinizin SGK kayıtlarını açma. 

Belediye ruhsatı, ustalık belgesi, hijyen belgesi. Kuaförler odası özel izinler ve belgeler, sınıflandırma belgesi. Güzel bir dekor, dekor ustası bunları bulmak için para. Peki ne kadar para gerekiyor?

Ancak bir iş kurmadan önce özellikle belediyenin ruhsat için hangi evrakları istediklerini öğrenmeniz gerekiyor. Çünkü her belediyenin prosedürü farklı olabiliyor. Ayrıca sadece kuaför olarak değil tam bir güzellik merkezine çevirme düşünceniz varsa, bunun için de gerekli eğitimlerinizi ve makinelerinizi almanız önemli.

Bir önemli nokta da işe aldığınız elemanlarınızın hepsinin eğitimli olması gerekiyor. Yani siz işyerinde olmadığınızda sizin yerinize işi yürütecek donanıma sahip olmalılar.

Kuaför Salonu Açmak İçin Neler Gerekiyor?

Kalfa ve usta sayınızın iki katı koltuk olması gerekiyor, bu koltukların rahat olması çok önemli.

Saç yıkama ünitesi 1 ya da 2 adet gerekiyor.

Saç kurutma makinesi bir kuaförün olmazsa olmazı. Koltuk sayınız kadar gerekiyor. Ayrıca yedekte bir iki saç kurutma makineniz olmalı.

Dezenfektanlar, perma çubukları, önlükler, havlular, temizlik malzemeleri, yıkama ve kurulama malzemeleri ise anlık olarak değiştirildiği için koltuk başı 5x olarak hesaplanabilir.

Kuaför dükkanı ne kadara mal oluyor?

Yukarıda belirttiğim malzemeleri tam anlamı ile sıfır alırsanız eğer, 30 ile 100 bin lira arasında parayı gözden çıkaracaksınız. Dekorasyon önemli ki dekoru güzel yapacağım derseniz 250 bin liraya kadar çıkabilen maliyetler söz konusu. Dekorasyon için bir dekorasyon firmasından yardım isteyebilirsiniz. Çünkü gerçekten güzel tasarımlara sahipler ve müşterileriniz de hoşlanmadıkları yere gelmeyecektir.

Bayan kuaför salonu için gereken şartlar nelerdir?

En az 80 m2 kapalı alanın olması ve tuvaleti olmak. (Tuvalet engelliler için düzenlenmelidir)

Ustalık belgesi gerekiyor.

Kullanılan aletlerin dezenfektesi yapılması gereklidir.

İş yerinin yerleşiminin krokisi detaylı olarak çizdirilmesi gerekiyor.

kuaför dükkanı

Kuaför salonunu işletmenin avantajları nelerdir?

Kuaför salonları her zaman ilgi gören işyerleridir,

Tercih edilen bir salon olduğunda çok iyi bir geliri vardır,

Kullanılan malzemelerin maliyeti fazla değildir,

Kuaför Dükkanını Nereye Açmalısınız?

Çevrenize bağlı olmak ile birlikte çok iyi iş yapmak çok kazanmak istiyorum derseniz eğer işlek bir caddede bulunan bir dükkan ilk kat yada ikinci kat olabilir. Benim çevrem geniş ben bu işi gözü kapalı yaparım diyorsanız eğer sokak arasında da yapabilirsiniz. Büyük dağın karı büyük olur sokak arasında bir dükkan 1000 Türk lirası iken cadde üzerindeki dükkanlar lokasyona göre 5000 lira gibi rakamlardan başlıyor. Büyük illerde ya da elit semtlerde bu kiralar artabiliyor.

Tüm bunlar erkek kuaför dükkanı için de geçerli. Yalnızca kadınlar için açılan kuaförlerden daha az malzeme ve dekorasyon ile maliyetli bir iş. Gerekli eğitiminizi alın. Sermayenizi bulun. Konum belirleyin ve dükkanı açmak için gerekenleri yapın. Kadın kuaförleri kadar erkek kuaförleri iyi gelir getirebiliyor.

Tuhafiye Dükkanı Açmak İçin Gerekenler Nelerdir?

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir