İnstagram kısıtlı hesap
Genel İş Hayatı

Instagram Kısıtlı Hesap Nedir?

Instagram kısıtlı hesap nedir? sorusu Instagram uygulamasını kullanan pek çok kişinin cevabını merak ettiği sorulardan biridir. Instagram kısıtlı hesap ile birlikte paylaşılan gönderilere gelebilecek yorumlar kısıtlı hale getirilebilecektir. Bu yöntem gönderilerini tamamen yorumlara kapatmak yerine yalnızca belli kişilere kapatmak isteyenler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

Instagram en çok sevilen ve kullanılan uygulamalardan biri olsa da istenmeyen kişilerden gelen yorumlar can sıkıcı olabilmektedir. Bu tür kişilerin Instagram hareket durumunu görüntüleyebilmesi engellenebileceği gibi yorum yapmaları da engellenebilmektedir. Bu işlem için yapılması gerekenler oldukça basit olup, gerekli talimatların yerine getirilmesi ile işlem tamamlanmış olacaktır.

İnstagram kısıtlı hesap

Instagram Kısıtlı Hesap Nasıl Yapılır?

Instagram kısıtlı hesap işlemini yapabilmek için Instagram uygulamasına giriş yapılmalıdır. Ardından;

  • Uygulamada sağ alt kısımda yer alan profil resmi tıklanmalıdır.
  • Sağ üstte bulunan üç çizgiye dokunularak açılan sekme üzerinden ‘’Çark’’ simgesi seçilmeli ardından ‘’Ayarlar’’ bölümüne gidilmelidir.
  • Ayarlar menüsü ile birlikte ‘’Gizlilik’’ bölümüne gidilmelidir.
  • Gizlilik bölümünde alt kısımda yer alan ‘’Bağlantılar’’ sekmesi üzerinden ‘’Kısıtlı Hesap’’ seçeneği seçilmelidir.
  • ‘’Ara’’ bölümü ile birlikte kısıtlanmak istenen hesap aranarak kısıtlama işlemi yapılabilmektedir.

İnstagram kısıtlı hesap

Instagram ‘da Kısıtlama İşlemi Nasıl Kaldırılır?

Instagram kısıtlı hesap nedir sorusuna istenmeyen kişilerin yorumlara engellenmesi şeklinde cevap vermek daha doğru olacaktır. Bazı kişilere yönelik yapılan kısıtlamayı kaldırmak isteyenler için yapılması gereken işlem oldukça basittir.

  • Instagram uygulamasına giriş yapılarak ‘’Ayarlar’’ menüsü seçilmeli ardından ‘’Gizlilik’’ bölümüne gidilmelidir.
  • ‘’Kısıtlı Hesaplar’’ menüsüne tıklandığında kısıtlanan hesaplar ekrana gelecektir. Kısıtlamanın kaldırılması istenen hesabın üzerine gelinerek ‘’Kısıtlamayı Kaldır’’ seçeneği tıklandığı taktirde hesap kısıtlaması kaldırılmış olacaktır.

Instagram Hesap Kısıtlayınca Ne Olur?

Instagram hesap kısıtlaması yapılınca nelerin olacağı merak edilen konuların başında gelmektedir. Uygulama üzerinden biri kısıtlandığında kısıtlanan kişi yorum yapabilir fakat yorum yapılan kişi bu yorumu göremez. Kısıtlanan kişi de profil sahibinin yorumlarını göremez.

Bir kişi kısıtlandığında hesabı kısıtlayan kişiye mesaj gönderebilir fakat bu mesaj istekler klasörüne gider. İstekler bölümünde okunan mesajdan kısıtlanan kişinin haberi olmayacaktır. Instagram’da kısıtlanan kişi paylaşımın altına yaptığı yorumu görebilir fakat kısıtlandığından ve engellendiğinden habersiz olur.

İnstagram kısıtlı hesap

Instagram Kısıtlama Kaç Gün Sürer?

Instagram kısıtlama özelliği ile kısıtlanan kişilerin kısıtlamaları hesap sahibinin kısıtlamayı kaldırmasına kadar devam etmektedir. Kısıtlamanın Instagram uygulaması tarafından yapılması durumunda bu süre değişiklik göstermektedir. Hesap sürekli uyarı alan bir hesapsa bu kısıtlamanın kaldırılması 15 günü bulabilmektedir.

İlk defa uygulama tarafından kısıtlama alanların kısıtlamaları genel itibariyle birkaç saat içerisinde kalkmaktadır. Instagram kısıtlama sürecinin kalkması 1 saat ile 15 gün aralığında sürmektedir. Instagram tarafından yapılan kısıtlamanın kalkmaması durumunda Instagram yardım seçeneği ile birlikte iletişime geçilmelidir.

Instagram Kısıtlı Hesap Ne İşe Yarar?

Instagram’da kısıtlı hesap nedir? sorusu kadar bu işleminin ne işe yaradığı da oldukça fazla edilmektedir. Yapılan gönderilere ve paylaşımlara gelen güzel yorumlar mutlu etse de bazı kişiler rahatsız edici yorumlarda bulunabilmektedir. Sürekli olarak bu tür rahatsız yorum atan kişiler engellenerek bu tür yorumların gelmesinin önüne geçilmiş olacaktır.

 

Ürün Yönetimi Nedir? Ürün Yöneticisinin Rolü

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir