CNR Kitap Fuarı İzlenimlerim

CNR kitap fuarı

CNR kitap fuarı, pek çok yayınevi, yazarlar ve şairleri okuyucularıyla bir araya getirdi. Bu yıl 8.’si düzenlenen ve Kadir Topbaş Gösteri ve Sanat Merkezi’nde yer alan fuara geniş bir katılım oldu. 26 Mart- 3 Nisan 2022 tarihleri arasında düzenlenen fuara ben de “Yürek Yüreğe”  isimli şiir kitabımla ( Kutlu yayınevi) okuyucularla buluştum.

CNR kitap fuarı

 

CNR Kitap Fuarı Katılımcıları

CNR kitap fuarına 2022 yılında;

  • Yayınevleri
  • Çocuk Kitapları Yayıncıları
  • Sivil Toplum Kuruluşları
  • Basın-Yayın Dağıtım Kurumları
  • Üniversiteler & Dershaneler
  • Vakıflar, Dernekler & Birlikler
  • Araştırma & Kültür Merkezleri
  • Gazete & Dergi Yayın Grupları
  • Yayınevi ve Yazar Telif Ajansları katılmışlardır. ( Bilgiler CNR Expo sayfasından alınmıştır. Yazarlara ve şairlere ilgi oldukça yoğundu.

Çok sayıda yayınevinin eserleri ve değerli kalem üstadlarıyla renk kattığı CNR kitap fuarı benim için de oldukça renkli bir deneyim oldu. Birbirinden kıymetli yazar ve şairlerimizle bir araya gelmenin mutluluğu anlatılmazdı.

CNR kitap fuarı

Remzi Gümüş, Oder Kutluer, Hatice Meraklı, Tuna Akyüz, Mustafa Çıtır, Fahri Kurtuluş ve genç yetenek Tuğra Çakın ile aynı ortamda olmaktan mutlu oldum. Ayrıca Kutlu yayınevinin genç sahipleri , güler yüzlü tatlı dilli anneleri ve babaları ile güzel bir gün yaşadım. Benim en büyük destekçim olan annem de beni hiç yalnız bırakmadı.

Dershanelerin yayınlarına olan ilgi de yoğunluktaydı. Benimle aynı gün usta sinamacı Atilla Dorsay’ın da söyleşisi varmış ama ben katılamadım. Okunmaya değer pek çok kitap bu fuarda uygun fiyatlardan alıcı buldu. Kitap fuarlarının en iyi tarafı, pek çok yazar ve şairle ya da ünlü kalemlerle bir araya gelip sohbet edebilme fırsatı yaratması.

CNR kitap fuarı

Bazı yazarlar bir kitap bazı yazarlar ise birkaç kitabıyla katıldı kitap fuarına. Benim şimdilik tek bir kitabım olduğu için tek kitapla katıldım. Ama diğer bir kitap için de çalışmalarıma başladım. CNR kitap fuarı, çok güzel bir deneyim oldu. O atmosferi yaşamak harika ötesi bir duygu ki tüm yazarlarımıza tavsiye ederim. O ortamı yaşamaları hem kendi tanıtımları hem de usta kalemlerle bir arada olabilmek için çok güzel fırsatlar yaratıyor.

Bir sonraki CNR kitap fuarında görüşmek dileğiyle 🙂

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir