Motorlu Kurye Hizmetleri Nasıl Verilir?

Motorlu Kurye Hizmetleri
Motorlu kurye hizmetleri son yıllarda oldukça popülerdir. Yemek sepeti ya da Getir hizmetlerinden yararlandığınızda, siparişleriniz kısa sürede kapınıza geliyor. Ya da önemli bir evrak gönderecekseniz, şehir için hizmet veren motorlu kuryeler ile anlaşabiliyorsunuz.
Motorlu Kurye Hizmetleri
Günümüzde meslekler ortamında genel olarak  kurye mesleği denilince ilk akla gelen motorlu kuryeler oluyor. Büyükşehirlerde ya da kasabalarda oluşturulan kuryelikler fazlası ile vakit yaşam kurtarıcı bir hal ortamında olabiliyor. Birçok detaylı motorlar ile gerçekleştirilmeye devam eden kurye hizmetleri, kimi vakit kafelere ya da lokantalara müracaat yaparak bu mesleğe adım atılabilir.

Motorlu Kurye Hizmetleri Olarak Hangi İşleri Yapabilirsiniz?

Motorlu Kurye Hizmetleri
Motorlu kuryeler, lokantalardan ya da kafelerden alınan ürünleri ya da yiyecekleri istenilen adrese ulaştırarak para kazanır. Genel anlamda firmalara bakacak, olursak motorlu kurye personel alımı gerektiğince kısıtlı bir durumda olarak gözlemleniyor. Küçük kasabalar ya da büyükşehir göz önüne alındığında, verdiği ilanlara göz gezdirerek kurye personeli alımlarının ne kadar zaman olduğunu görülebilir.
Öncelik ile yapılması gereken, motorlu kurye olabilmek amacıyla ehliyet alınması lüzumlu ve de motor üstündeki becerilerin gelişmiş olması gerekir. Sonraki aşamada ise, bireyin motorlu vasıtalar üstünde uzun vakit yolculuk yapabilecek bir durumda ve yolculuk devam ettiği vakit zarfı ortamında sıkılmama halinde olması  gerekenlerdir.
İşe yeni alınan bir kurye, bugünümüzde asgari ücret üstünden ücretlendirilmesi gözlemleniyor. Ancak iş müracaatı yapan bireyin tecrübe ya da tecrübesine göre maaş değişimi gerektiğince değişiklik gösteriyor. Tecrübeli bir motorlu kurye, ehliyetini alıp kurye mesleğine yeni ismim atmış bireyden değişik olarak maaşları 4500-8000 TL arası değişim gösteriyor.
Bu tecrübeli kuryenin kendine ait bir motoru olduğunda ise başka kurye mesleğinde çalışacak şahıslardan bir ismim önlerinde tutulması isteniyor. Maaşları bu gibi hallerde başka kuryelerden daha da yükseklerde belirleniyor. Motorlu bir kuryenin kazanç oranını belirlemesi için günlük kaç kez kurye dağıtımı yaptığına bağlıdır.
Örneğin Yemek sepeti gibi hizmetlerden yararlanıyorsanız, motorlu kuryenin getirme ücreti 4 ile 7 TL. arasında değişir. Kurye hizmetlerinde yola göre ücret belirlenir. Büyük şehirlerde kuryeler daha uzun mesafeli çalıştıklarından buna göre bir fiyat belirlemesi yapabilirler.

Özel Araçla Kurye Hizmetleri Vermek

Motorlu Kurye Hizmetleri

 

 

Kurye hizmetleri vererek para kazanmanın bir diğer yolu ise, kişinin kendi özel aracını kullanarak, bir seyyar kurye oluşturmasıdır. Gerekli izinler alındıktan sonra, ister tüm kurye hizmetleri ister belli bir firmaya bağlı olarak kurye huzmeti verilmelidir. Dablo tarzı aracı olanların araçlarını büyükşehirlerde kurye hizmeti olaark kullanmaları yaygındır.

Yemek hizmetleri, evrak taşıma, ürün taşıma gibi hizmetleri vermek için bireysel olarak kuryelik yapabileceğiniz gibi, bir kurye firmesi açarak, daha geniş çaplı iş yapabilirsiniz. Bu iş birez daha pahalıya mal olacağından, biraz sermayenizin olması gerekir. Ayrıca kuryelik yapabilmek için Ulaştırma bakanlığı yetki belgenizi almanız gereklidir.

Alışveriş Bağımlısı için İnternetten Alışveriş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir