Blogger Olarak Para Kazanmak

Blogger Nasıl Olunur?

Hayatınızın bir noktasında mutlaka günlük tutmak istemişsinizdir. Hatta bazılarınız buna başlasa da kısa sürede bırakanların sayısı çok yüksektir. Genelde bu tarz gelecekte aklımızda kalanları yazmak ve hayata olan bakış açınızı değiştiren olaylardan bahsetmek istersiniz.

Blog yazmak günlük olarak tutacağınız sayfaları, internet üzerinden diğer insanların okuyacağı şekilde paylaşmayı ifade etmektedir. Birçok farklı blog altyapısı arasında kendinize uygun olanı tercih ederek, sizde kendinize bir blog sitesi açabilirsiniz. Tabi bu işten para kazanmayı hedefliyorsanız, düzenli olmaya ve tek bir konu hakkında yazmaya dikkat etmelisiniz.

Blog Yazarken Dikkat Edilmesi Gerekenler?

Öncelikle kendinize doğru bir altyapı tercih etmelisiniz. Google tarafından desteklenen Blogger ve açık kaynak kodlu olarak hizmet veren wordpress bunlar arasında öne çıkanlardır. İkisi de ücretsiz olarak barınma imkanı sunması ve kullanım esnasında kolaylık sağlaması nedeniyle tercih edilmektedir.

Blog yazanların yaptıkları genel hata genel bir blog yazmak istemeleri ile başlıyor. Yapmanız gereken spesifik bir konu belirlemek olacaktır. Spor ile ilgileniyorsanız spor, moda ile ilgileniyorsanız moda ile alakalı bir site açmanız doğru bir seçenek olacaktır.

Bu sayede ilgilendiğiniz ve sizin keşfettiğiniz detayları paylaşabileceğiniz daha fazla konu bulabilirsiniz. Blogda yapılması gereken önemli detaylardan birisi de sürekli içerik yazmak olacaktır. Günlük minimum bir adet içerik ideal olarak görülmektedir. İnsanlara sorular sormalı ve onların görüşlerini aktarmalarını istemelisiniz. Yorum kısmı ne kadar aktif olursa, blogun değeri o kadar yüksek olacaktır.

Kısa sürede para kazanmak mümkün olmasa da eğer emek verirseniz ve bundan vazgeçmezseniz, uzun vadede hatırı sayılır bir gelir elde etme şansınız mevcuttur. Sektörde yoğun bir rekabet vardır ve birçok yazar kısa sürede para kazanamadığı için bundan vazgeçmektedir.

Blogger Olmanın Maliyeti Ne Kadardır?

Blog açmanın gözle görünür bir maliyeti yoktur. Tabi bu başlangıç için geçerli bir durumdur. Eğer ilerleyen zamanda özel bir site adınızın olmasını istiyor ve okuyucularınıza güzel bir temadan sunum yapmak istiyorsanız, bunlara para harcamanız gerekiyor.

Ortalama bu iki detaya ayıracağınız ücret tercihiniz göre 100 TL ile 500 TL arasında değişecektir. Tabi bunu başlangıçta yapmanıza gerek yok. Acemiliği üzerinden atana kadar ücretsiz olarak sunulan hizmetleri kullanmak daha mantıklı olacaktır. İlerleyen zamanda okuyucunuz arttıkça bu harcamaları yapmak daha doğru olacaktır.

Blogger Olarak Ne Kadar Para Kazanabilirsiniz?

Blog yazmaya başladığınızda hemen para kazanmayı hayal etmeniz yanlış olacaktır. En az 6 ay süresince yazılarınızı düzenli olarak hazırlamalı ve insanlar ile paylaşmalısınız. Doğru bir iş yapmaya başladığınız anda farklı yöntemleri kullanarak para kazanabilirsiniz.

Yazdığınız konuda size satış ortaklığı sunan şirketler üzerinden, Adsense üzerinden ya da şirketlerden reklam olarak para kazanabilirsiniz. Başlangıç bir iki TL olsa da zaman ile on binlerce TL kazanma şansınız var. Ama unutmamanız gereken bu işin çaba gerektirdiği ve yazılarınızı okuyan sayısının önemli olduğu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir