Uzak Doğu Çayları Satışı Nasıl Yapabilirim?

Türkiye yenilikleri seven bir ülke. Ee çayı da çok seviyor. O zaman Uzak Doğu çayları satmak harika bir fikir olabilirdi! Detaylı bir araştırma sonucu kaleme alamaya karar verdiğim bu yazıda Uzak Doğu çaylarını nereden temin edebileceğin ve nerelerde satabileceğin hususunda bilgi paylaşımında bulunacağım. Keyifli okumalar…

Merhaba sevgili okurum. Senin için her gün hayatın içinden ve kazandırma potansiyeli yüksek iş fikirleri bulmak için çabalıyorum. Bugünde harika bir iş fikri ile karşındayım. Biliyorsun ki Türkiye, sudan çok çayın tüketildiği bir ülke. Fikri abiyle oturmuş çay içiyorduk ve aklıma harika bir fikir geldi. Neden sadece siyah çay tüketiyorduk ki!

Neden Uzak Doğu Çayları?

Çayı çok seven bir ülke olduğumuzdan dolayı insanlarımızın farklı tatlar denemekten zevk alacaklarını düşündüm. Bu sebeple uzak doğu çayları satmanın iyi bir fikir olabileceğine kanaat getirdim. Üstelik araştırmalarım sonucu bu çayların insan sağlığına oldukça faydalı olduğunu da keşfettim.

Çay, kurutulmuş bir gıda olduğu için, kutusu açıldıktan sonra, oda sıcaklığında bile uzun bir tüketim ömrü vardır. ancak bazı uzak doğu çaylarının saklanma yöntemi farklıdır. Mesela Matcha çayı, özel kutusunda ve buzdolabında saklanır.

Uzak doğu çaylarından  matcha çayını ele alacak olursak faydalarını şu şekilde sıralayabilirim:

  • Enerji verir.
  • Bağışıklık sistemini güçlendirir.
  • Detoks görevi görür.
  • Rahatlatıcı bir etkiye sahiptir.
  • Kanser riskini azaltır.
  • Yağ yakımına yardımcı olur.
  • Harika bir antioksidandır

Eminim ki tüm bu özelliklerin sadece tek bir çayda toplandığını görecek olan insanlar adeta peynir ekmek gibi bu çayı satın almaya başlayacaktır. Her şeyi geçtim, bu tür çayları içerken insan oldukça havalı gözüküyor. Sırf bu çayı instagram hikayesinde paylaşmak için satın alacaklar bile olacaktır. 🙂

uzak doğu çayları
Başka bir lezzet- Kombu çayı

Matcha Çayını ve Diğer Uzak Doğu Çaylarını  Nereden Bulacağım ?

Herhangi bir ürünü temin etmek, günümüzde artık daha da kolay! İnternetin yaygınlaşması ile birlikte rahatlıkla yurt dışından bu ürünü sipariş edebilir ya da farklı firmalar ile anlaşabilirsin. Matcha çayı ve diğer uzak doğu çaylarının Türkiye’de satışı iyi olduğu için pek çok sitede ya da toptancıda bulabilirsiniz.

Bu İş Ne Kadar Kazandırır? Onu Söyle Bana!

Öncelikle şu bir gerçek ki kar etmek istiyorsan mutlaka ürünleri toptan satın almalısın. Bunun için de bir toptancı hesabı açmanız gerekecektir. Hemen gözün korkmasın, sandığın kadar zor bir iş değil bu. Gerekli yerlere başvurduğunda onlar sana yardımcı olacaktır.

Ne kadar kazanacağın ise senin yapacağın satışa bağlı olarak değişiklik gösterecektir. Eğer elinde bulunan tüm çayları satmayı başarırsan ortalama 1.5 – 2 kat kar elde edebilirsin. Fakat benim sana önerim bu işe ufak bir yatırımla başlaman olacaktır. Bir pazar oluşturamadıktan sonra elinde ki tüm çaylar ve dolayısıyla paran da çöpe gidebilir.

Bugün naçizane kendimce bir iş fikrini seninle paylaşmaya çalıştım. Umarım senin için faydalı olmuştur. Daha çok fikir için bizleri takipte kal! Peki bizim tiryakisi olduğumuz siyah çayın faydaları neler? Aşağıdaki linki tıklamanız yeterli.

Siyah Çay ve Bilmediğimiz 11 Faydası

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir