, , , ,

Bebek Eşyaları Dükkanı Açma

bebek eşyaları dükkanı

Bebek eşyaları dükkanı açarak iyi bir gelir elde etmeniz mümkün. Dünya üzerinde her geçen gün birilerini kaybediyorsak, her geçen günde yeni kişiler doğarak dünya üzerinde yaşamaya başlamaktadır.

Bu yüzden yeni iş fikirlerinizi üretirken, yapmakta olacağınız çalışmalarda, bebeklere yönelik eşyaları satmayı düşünebilir, kenara atmış olduğunuz birikimlerinizi de iyi bir şekilde bebek satma ürünleri sektörüne yerleştirebilirsiniz.

Bebek eşyaları dükkanı

Bebek Ürün Grupları

Biberon, bebeklerin mamalarını hem sıhhatli hem basit yemelerini gerçekleştiren bebek tüketim malzemelerinden yalnızca biri ve öyle büyük bir piyasası var ki. Sadece biberonda oluşturulan küçük bir farklılık ile yapımcı firması milyarlarca dolar kâr elde edebiliyor.

Emzik, tekrar biberonda bulunduğu gibi farklı malzemelerden ve farklı biçimlerde üretiliyorlar. Ürünlerde bebeklerin sağlığına ve kullanım cinsinden de basitliğine bağlı yapılacak farklılıklar, pazarda firmayı güçlendirerek kâr oranını yükseltiyor.

Bebek Bezleri, piyasada kuvvetli bir rekabet hâkim hazır bez kullanıma sunulduğu günden beri, Daha emici, daha uzun vakit dayanan ve daha sağlıklı bir şekilde üretmek amacıyla yapımcıları resmen kıyasıya bir rekabete tutuştu.

Bebek tekstili, dünya hazır giyim ticaretinin büyük bir kısmını oluşturuyor. Türkiye haızır giyim ihracatında dünyada 8.sırada. Bebek giyim sektörü özellikle son 20 yılda büyük gelişme gösterdi. En çok üretim yapan ilimiz ise Bursa.

Bebek eşyaları dükkanı

Türkiye 2014 senesinde listede 11. sırada yer almış. Bebek ürünleri kapsamına sektör anneyi de dahil etmiş , çünkü hamile kaldığı andan itibaren anne adayının bebeğe yönelik gereksinimleri bir bütünlük arz etmekte .

Anne ve bebek, ürünlerinde sektör 8 Milyar Lira büyüklüğe ulaşmış, ilaveten Türkiye’de her sene 1 Milyon bebeğin dünyaya geldiği bilgisine yer verilmiş . Sadece tek bir firma üretim kapasitesini %50 artırmış ve tekrar yalnızca tek bir firma 2018 senesinde %30 büyüme gerçekleştireceklerini belirtmiş.

Anne ve bebek sektörü, ekonomik dalgalanmalardan en az tesiri alan sektör olarak tanımlanırken, çocuk mobilyaları mobilya sanayisinin lokomotifi halinde bulunduğu bilgisine yer veriliyor. Mobilya sektörünün her sene %10 büyüme gösterdiği açıklanırken 5 kıtaya bebek ve çocuk mobilyası ihracatı gerçekleştirildiği açıklanıyor.

Çin, Bangladeş ve Hindistan ise 2018’den beri ilk üçte.  Türkiye ise her yıl bebek ürünleri ihracatında artış yakalamış ve 3,39’luk pazar payına sahip

Bebek Eşyaları Dükkanı Açmak

Bebek eşyaları dükkanı

 

 

Sonuç olarak, anne adaylarının ihtiyacı olan bebek eşyalarını satma fikri oldukça kazandıran işlerin başında geliyor. Eğer bir iş kurma düşüncesinde iseniz ve ne yapacağınıza hala karar verememiş iseniz, bebek eşyaları satan bir dükkan ya da mağaza açabilirsiniz. Bunun için yerinizi belirleyin, tüm izinlerinizi alın, tedarikçilerle görüşüp ürünleri satın alın ve yüksek kâr getirecek olan işinizi yaparak, bu güzel sektörün tadını çıkartın.

Ebebek gibi e-ticaret sitesi satışları sürekli katlanan bir site. Bu siteyi rol model alarak, bebek ürünleri satışlarınızı e-ticaret siteniz üzerinden de yapabilirsiniz.

Ülkemizde internetten alışveriş yapmak son yıllarda özellikle pandemi nedeniyle büyük artış gösterdi. İster büyükyer için isterse çocuklar için olsun, artık internetten her şey satın alınabiliyor. Bununla ilgili yazımızı okuyabilirsiniz.

Alışveriş Bağımlısı için İnternetten Alışveriş

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir