Bebek Eşyaları Dükkanı Açma

Dünya üzerinde her geçen gün birilerini kaybediyorsak, her geçen günde yeni kişiler doğarak dünya üzerinde yaşamaya başlamaktadır. Bu yüzden yeni iş fikirlerinizi üretirken, yapmakta olacağınız çalışmalarda, bebeklere yönelik eşyaları satmayı düşünebilir, kenara atmış olduğunuz birikimlerinizi de iyi bir şekilde bebek satma ürünleri sektörüne yerleştirebilirsiniz.

Bebek Ürün Grupları

Biberon, bebeklerin mamalarını hem sıhhatli hem basit yemelerini gerçekleştiren bebek tüketim malzemelerinden yalnızca biri ve öyle büyük bir piyasası var ki. Sadece biberonda oluşturulan küçük bir farklılık ile yapımcı firması milyarlarca dolar kâr elde edebiliyor.

Emzik, tekrar biberonda bulunduğu gibi farklı malzemelerden ve farklı biçimlerde üretiliyorlar. Ürünlerde bebeklerin sağlığına ve kullanım cinsinden de basitliğine bağlı yapılacak farklılıklar, pazarda firmayı güçlendirerek kâr oranını yükseltiyor.

Bebek Bezleri, piyasada kuvvetli bir rekabet hâkim hazır bez kullanıma sunulduğu günden beri, Daha emici, daha uzun vakit dayanan ve daha sağlıklı bir şekilde üretmek amacıyla yapımcıları resmen kıyasıya bir rekabete tutuştu.

Bebek tekstili, dünya hazır giyim ticaretinin 2,4 seviyesinde kısmını bebek giyiminin oluşturduğunu vurguluyor kaynaklar. 2014 senesinde dünya bebek giyim ihracatı 10 Milyar Dolar orantısında gerçekleşmiş. Dünya piyasanın bebek giyim ihracatındaki liderinin Çin bulunduğu kaynaklarda vurgulanıyor. Türkiye 2014 senesinde listede 11. sırada yer almış. Bebek ürünleri kapsamına sektör anneyi de dahil etmiş , çünkü hamile kaldığı andan itibaren anne adayının bebeğe yönelik gereksinimleri bir bütünlük arz etmekte .

Anne ve bebek, ürünlerinde sektör 8 Milyar Lira büyüklüğe ulaşmış, ilaveten Türkiye’de her sene 1 Milyon bebeğin dünyaya geldiği bilgisine yer verilmiş . Sadece tek bir firma üretim kapasitesini %50 artırmış ve tekrar yalnızca tek bir firma 2018 senesinde %30 büyüme gerçekleştireceklerini belirtmiş.

Anne ve bebek sektörü, ekonomik dalgalanmalardan en az tesiri alan sektör olarak tanımlanırken, çocuk mobilyaları mobilya sanayisinin lokomotifi halinde bulunduğu bilgisine yer veriliyor. Mobilya sektörünün her sene %10 büyüme gösterdiği açıklanırken 5 kıtaya bebek ve çocuk mobilyası ihracatı gerçekleştirildiği açıklanıyor.

Sonuç olarak, anne adaylarının ihtiyacı olan bebek eşyalarını satma fikri oldukça kazandıran işlerin başında geliyor. Eğer bir iş kurma düşüncesinde iseniz ve ne yapacağınıza hala karar verememiş iseniz, bebek eşyaları satan bir dükkan ya da mağaza açabilirsiniz. Bunun için yerinizi belirleyin, tüm izinlerinizi alın, tedarikçilerle görüşüp ürünleri satın alın ve yüksek kâr getirecek olan işinizi yaparak, bu güzel sektörün tadını çıkartın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir