,

5 Google İşi : Çevrimiçi İşler

5 Google İşi

Google, tüm pozisyon için uzaktan işe alım yapmasa da, çevrimiçi başvuracağınız 5 Google İşi ile bazı işler için evden çalışmayı sağlamaktadır. Google, dünyanın en iyi 8 şirketinden biri olduğu için herkes onunla çalışmaya can atıyor. Ancak, Google kendi adına bazı uzmanlık alanlarında işe alım yapıyor. Özellikle bilgisayar ve yazılım alanlarında uzmansanız, şanslı kişilerden biri de siz olabilirsiniz.

Dünyanın en büyük ve tercih edilen arama motoru olan Google, her türlü iş ile sadece bir arama motoru olmanın dışında da faaliyetler gösteriyor. Google işi alarak milyon dolarlık bir pastadan küçük bir dilim almak istemez misiniz? Çalışkansanız, biraz daha sıkı çalışmak istiyorsanız, Google işleri tam size göre.

5 Google İşi

5 Google İşi: Evden Çalışma

Google için çalışmak ya da Google ile çalışmak, çevrimiçi para kazanmanın iki ayrı yoludur. İlkinde bir yarda bağlı olarak çalışırken, ikincisinde ise kendi işinizin sahibi olarak çalışırsınız. Google için çalışmak diğer işlere çok benzer. Sabah kalkarsınız, ofisinize gidersiniz ya da evden çalışırsınız. Google ile çalışmak ise tamamen serbestliğe dayanır.

Bir Google ofisinde çalışmak kulağa harika gelse ve iyi para kazandırsa da, serbest olarak çalışmak size daha yüksek gelir potansiyeli sunar. Ancak, bu herkes için geçerli değildir.

  1. Blogger Olarak AdSense ile Para Kazanmak

5 Google İşi

Google ile para kazanmanın en iyi yollarından biri, bir blogda AdSense ile reklâm geliri elde etmektir. Dünyanın en büyük reklâm ağlarından biri olan AdSense, web sayfasının her köşesinde kaliteli reklâmlar görüntülemektedir.

Blog sitesi WordPress ile çak çabuk ve kolay kurulur. Sitenize değer katmak için ise gerekli yasal izinler olan alan adı ve tescil işlerini yapmanız yararınıza olur. Sizinle aynı adı kullanmak isteyen siteler için de bir tedbirdir. Çünkü isim hakkını da almış olacaksınız.

Bir Blogger Ne Kadar Para Kazanır?

Yeni başlayan bir blogger çok az kazanç elde etse de, iyi bir gelir elde etmeye başlamak için 6 ay ile 1 yıl arası bir zaman gerekir. ABD’de bloggerler ayda 100 bin ve üzeri dolar kadar kazanabilir. Dünyanın neresinde olursanız olun, blogger olarak para kazanmanın yolu, web ve blog sitenizin iyi trafik almasından geçer.

Blogunuzu doğru bir şekilde başlatmak için biraz zaman ayırmanız gerekir. Böylece ileride blog sayfanız normal işinizden daha çok size gelir getirir.

Trafiği Yükseltme

Bir blog yeni açıldığı zamanlarda pek fazla trafik çekmese de ileriki dönemlerde okuyucu sayısı artar. Blog sayfanızı daha çok kişiye duyurduğunuzda sizi takip eden, abone olan kişi sayısı artacaktır. Blog sitenizin trafiğini yükseltmek için;

  • Belirli bir niş üzerinden blog sitenizi açmanız ( yemek, sağlık ya da iş haberleri)
  • Sitenize düzenli şekilde kaliteli ve ilgi çekici içerikler paylaşmanız gerekir. Haftada 5  içerik yayınlamanız, Google’da okuyucunuzun artmasına neden olur.
  • Yayınladığınız içerikleriniz özgün olmalıdır. Başka yerlerden alıntı yapıp bire bir yayınladığınız yazılar sitenize zarar verir.

Blogda Reklâm Yayınlamak

Bugün en başarılı reklâm geliri sahipleri, blogcular ve içerik pazarlamacılarıdır. Bloğunuzun onaylanması ve AdSense reklamlarından para kazanmak için yüksek kaliteli, tutarlı içerikler oluşturmanız gerekir. AdSense programı için onaylandıktan sonra, reklâmlardan pasif gelir olarak para kazanabilirsiniz. Ancak, unutmamalısınız ki, tam zamanlı bir işin yerini alacak kadar yüksek bir gelir elde etmek, yıllar alır. Bu nedenle bağlı kuruluş pazarlaması ve ürün oluşturma gibi diğer yöntemlerle blog gelirinizi çeşitlendirebilirsiniz. Bloğunuzu kurduğunuzda, yüksek kaliteli içerikler oluşturduğunuzda ve her gönderide Adsense reklâmları görüntülendiğinde geliriniz artmaya başlayacaktır. Ek işlerinizi evden yüksek kazançlı bir işe dönüştürmek için blog yazarlığının tüm yönlerini öğrenmeniz gerekir. Örneğin yazma yeteneğiniz varsa ve içeriklerinizi kendiniz oluşturacaksanız, SEO ve içerik yazarlığı eğitimlerini almanız gerekir.

5 Google İşi

          2 Adsense ile YouTuber Olarak Para Kazanmak

AdSense ile para kazanmak için sadece bir blog sayfanız olması gerekmez. Yani bloggerlik AdSense ile para kazanmanıza olanak sağlayan tek Google işi değildir. YouTube, tamamen videolardan oluşan bir içerik kanalıdır ve buradan da YouTuber olarak kazanç elde edebilirsiniz.

Bunun için bir YouTube kanalı açmanız gerekir. Bu basit bir şeydir. Video oluşturucusu olarak yüklediğiniz ilgi çekici videolar, belli şartları sağladığınızda iyi bir kazanca dönüşebilir. Bunun için 18 yaşından büyük olmanız gerekir. Kanalınız bir önceki yıl 4000 saat izlenme almalı ve 1000 ve üzeri üyeniz olması gereklidir.

YouTube’da Ne kadar Para Kazanırsınız?

Videolarınız ne kadar çok izlenirse, YouTube’da o kadar çok kazanç elde edersiniz. Örneğin oluşturduğunuz bir video ayda 50 izlenme alırsa çok küçük miktar kazanırken, binlerce görüntülenme alan başka bir videonuz size daha çok kazandırır.

YouTube’da başarılı olmak konu popülerliği, video sunumu ve düzenleme beceriniz, yatırım yapabileceğiniz çaba ve zaman ve rekabete bağlıdır. Ünlü biri olmanız gerekmez yeter ki ilgi çekici içerikler oluşturun.

YouTube’nin en çok kazananı ise Ryan adında bir çocuk. Ryan, oyuncak tanıtımı yaparak milyonlarca dolar kazandı ve halen de zirvede. Kendinizi Ryan ile karşılaştırma yapmanız pek pratik olmasa da, herkes başkalarının izleyebileceği video içerik oluşturma potansiyeline sahiptir.

YouTube’da AdSense ile Nasıl Para Kazanılır?

YouTube’da para kazanmak basittir. İlgi çekici videolar oluşturun ve yayınlayın. Videolarınızı etiketleyin, alakalı anahtar kelimelerle tanımlayın ve reklâm tıklamalarından para kazanmak için AdSense’yi açın. Kazancınızı artırmak için çok sayıda popüler video içeriği ve görüntüleme gerektirir.

Tıpkı bloglarda olduğu gibi bağlı kuruluş ve şirket ortaklıkları, YouTube’da da kazancınızı artırmanıza yardımcı olur. Ryan’ın yaptığı gibi oyuncak incelemeleri, kendin yap projeleri, en son trendler ya da oyunlar hakkında videolar oluşturun, her niş için bağlı kuruluş programları vardır. Stratejilerinizi test edin ve en çok para kazandıran yolları takıp etmeye istekli olun.

5 Google İşi

Diğer Google Konumları

Google tasarımcı, yazar, mühendis veya araştırmacı aradığını her zaman gururla ilan eder. Bulunduğunuz ülkede Google ofisleri varsa, bunlara başvurup çalışmak istediğinizi belirtebilirsiniz. Bu pozisyonlar bir ofis ortamı içindir. Google’da iş başvurusunda bulunmak için bölgenizde bir pozisyon bulmanız, taşınmaya istekle olmanız, iş ve eğitim deneyiminizi minimum gereksinimlerle karşılamanız ve Google kariyer aracılığıyla bir başvuru göndermeniz gerekir. Google’nin iş teklifleri sürekli değişir. Bu nedenle uzmanlık alanınızla ilgili bir iş fırsatı arıyorsanız, düzenli olarak kontrol etmeniz gerekir.

         3-Google İçerik İşleri

Kalifiye olması daha kolay Google işlerinden biri, çevrimiçi yazma fırsatlarının olmasıdır. Hem yaratıcı hem de teknik yazı işleri mevcuttur. Yazma konusunda eğitiminiz varsa daha çok iş fırsatına sahip olsanız da, sektördeki ilgili deneyim yeterli olacaktır. Daha fazla yazma işi için Google kariyeri sık kontrol ettiğinizden emin olmalısınız.

        4- Google Tasarım İşleri

Google, piyasadaki kullanıcı dostu, en sezgisel ve güzel ürünlerden bazılarını sunmaktan mutluluk duyar. UX Tasarım Yöneticisi Endüstriyel Tasarımcı, Kıdemli Etkileşim Tasarımcısı ve Kurumsal Tasarım gibi alanlarda tasarım işlerine başvurabilirsiniz. 

        5- Google Yazılım Mühendisi İşleri

Minimum eğitim ve deneyim kriterlerini karşılayabiliyorsanız, Google’nin büyüyen yazılım mühendisi ekibinde yer alabilirsiniz. Bunun için Google Kariyer kontrollerini yapmanız gerekir. Google genelde ABD ve Hindistan gibi ana kumanda merkezlerinin olduğu ülkelerde iş ilanı açsa da, dönem dönem Türkiye ilanlarına da rastlamanız mümkün.

5 Google İşi

Evden Çevrimiçi Google İşleri ile Hayatınızı Değiştirin

Google için çalışmayı seçmek iki kazanç yolundan biridir. Google’deki işlerden birine girmeyi hak kazanırsanız, elinizden gelenin en iyisini yaptığınız sürece, iyi bir kazanç elde edebileceğinizi unutmayın.

Eğer isteğiniz bir ofis ortamında çalışmak değilse, bir blog başlatmak ve YouTube kanalı başlatmak iyi bir yoldur. Google ile ilgili bu işlerin hiç birinde hızlı para kazanmaya başlamasanız da, kesinlikle hayatınızı değiştirecek bir iş kurma ve evden gelir kazanma fırsatını elde etmiş olursunuz.

Google ile yapabileceğiniz işlerden biri de sanal asistanlık. Peki iyi bir sanal asistan nasıl olunur? Yanıtı aşağıdaki linkte 🙂

Sanal Asistan Olmanın 10 Altın Kuralı

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir