Yükselen Burç Nedir Ne İşe Yarar?

Yükselen burç nedir ne işe yarar sorusu, burçlara ilgisi olan pek çok kişinin sorduğu bir sorudur. Yükselen burç nedir vikipedi araştırması yapıldığında, bu konuda doğru bilgiler edinmek daha kolay olacaktır. Burçlar konusunda fikir sahibi olmak isteyenler, doğru bilgilere ulaşarak yararlı bir burç bilgisi elde edebilirler. Bu açıdan güneş, ay ve yükselen burçları gibi çeşitli burçlar hakkında bilgi edinmek doğru olur.

Yükselen burç

Yükselen burç, bireyin en çok bilinen burcu olan güneş burcundan farklıdır. Güneş burcunda doğulan ay ve gün hesaplanırken, yükselen burcunda kişinin doğum saati hesaplanır. Çeşitli kişilik özelliklerini güneş burcundan alan insan, birçok başka özelliğini de yükselen burcundan almaktadır. Bu burç ismini, kişinin doğduğu saatte ufukta yükselmekte olan burç olmasından almaktadır.

Yükselen Burç Nedir? Önemi Nedir?

Yükselen burç nedir yorumcu olan astrologlar tarafından sıkça cevaplanan bir sorudur. Burçların yorumlanarak kişiye dair çeşitli tanıtımlar sunmak, onlar için önemlidir. Yükselen burç nedir ne işe yarar konusunu da sıklıkla açıklayan astrologlara göre yükselen burç, en az güneş burcu kadar önemlidir. Bireyi anlatan, tanıtan ve başka birini tanımayı sağlayan burçlar, yükselen çeşidiyle farklı anlamlar açmaktadır.

Yükselen burç, kişinin dış dünyaya dönük özellikleridir. Dış dünyadaki insanlara yönelikoluşturduğu kimliği, gösterdiği dışsal özellikleridir. Yükselen burç, insanın kendisi haricindeki, özellikle de yeni tanıştığı insanlara karşı yansıttığı kişiliğidir diyebiliriz. Örneğin; aslan yükselene sahip bir kişi, dışarıdaki kişilere karşı son derece baskın, lider, özgüvenli ve havalı görünebilir. Güneş burcu ise bunun tam zıttı olan bir burç olabilir.

Yükselen burç

Ay Burç Nedir?

Ay burcu, kişinin duygusal yönünü en çok yansıtan burcudur. Onun içsel dünyasını, ruh durumunu, duygularını nasıl yaşadığını ay burcu belirlemektedir. Bununla beraber bireyin sevdikleri, sevmedikleri, istedikleri, dilek ve arzuları gibi konuları da belirleyen, ay burcudur. Çeşitlişekillerde isimlendirilmiş burç özellikleri bulunmakta ve her birisi, bireyin kendini tanımasına ve tanıtmasına yol göstermektedir.

Yükselen Burç Özellikleri

Yükselen burç nedir Nuray Sayarı gibi profesyonel astrologların sıkça anlatmış olduğu bir konudur. Bu konuda en doğru ve detaylı bilgiyi, iyi bir araştırma yardımıyla öğrenmeniz mümkündür.Yükselen burç nedir ne işe yarar? konusunda, onun öneminden bahsetmekte yarar var. Yükselen burcun en önemli özelliklerinden biri, yürüdüğünüz hayat yolundaki tercihlerinizi belirlemenizi sağlayan burç olmasıdır.

Yükselen burç, toplum içerisinde kendinizi nasıl gösterdiğinizi anlatmaktadır. Dışsal her türlü konuda, kendinizde gördüğünüz karakter özelliğiniz, yükselen burçtan gelmektedir. Yeni tanıştığınız bir insanın sizi nasıl gördüğünü anlamak için yükselen burcunuzun özelliklerini okuyabilirsiniz. Ayrıca yaşadığınız her hangi bir olaya karşı verdiğiniz tepkinin de yükseleniniz vasıtasıyla geldiğini bilmelisiniz.

Yükselen burç

Burç ve Yükselen Burç İlişkisi

Burcunuz kendi kişisel özelliklerinizi ve karakterinizi yansıtırken, yükseleniniz dış çevreye karşı duruşunuzu açıklamaktadır. Davranış, söz, fiil, tercih gibi pek çok dışsal olayın en temel üretkeni, yükseleninizdir. Fiziki görünüşünüz, kıyafet tercihleriniz ve stil seçimleriniz gibi son derece maddi olan konular üzerinde bile oldukça etkisi olan yükselen burcunuz, güneş burcunuz ile yakın bir ilişki içerisindedir.

Yükselen burç nedir ne işe yarar konusu hakkında açıklama yaparken, bireyin güneş burcunu da göz ardı etmemesi gerektiği bilinmelidir. Kişi aslında kendi içsel bütün olaylarında, yakın çevresine gösterdiği karakterinde ve yapacağı birçok eylemde, güneş burcuna göre şekil alır. Bu sebeple oldukça fazla öneme sahip olan burcunuz, yükselen burcunuz ile daima kol kola yürüyen iki dost gibi algılanmalıdır.

Doğru Yükselen Burç Hesaplama

Yükselen burç

Yükselen burç nedir nasıl hesaplanır konusunda bilgi sahibi olmak isteyen kişi sayısı oldukça fazladır. Çünkü bu burcu hesaplamak, güneş burcundaki kadar kolay olmayacaktır. Güneş burcunda hangi ayın kaçıncı gününde doğduğunuzu bilmek yeterliyken, yükselen burcu için daha detay bir bilgiye ihtiyaç vardır. Bu bilgi de doğum saatinizdir. Çünkü doğduğunuz saatte ufuk çizgisine yerleşen burcunuz yükselen burcunuzdur.

Yükselen burç nedir nasıl bulunur konusuna gelecek olursak, bunun için alanında bilgili astrologlardan yardım alabilmeniz mümkündür. Kimi güvenilir internet siteleri de, bu hesaplamayı sizin için kolayca yapmaktadır. Yükselen burç nedir ne işe yarar hakkında araştırma yapan herkes, yükselen burcunu hesaplama konusunu da rahatlıkla öğrenebilir.

Aya Bakma Meditasyonu Nedir?

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir