İş Fikirleri

Yemek Kamyonu Açarak Para Kazanmak

Yemek Kamyonu Açmak

Günün her zaman diliminde yemek yeme ihtiyacı ve dahası iyi yemek yeme ihtiyacı hepimizin bildiği bir gerçek. Buna paralel olarak da bu sektörde para kazanma olasılığının çok güçlü olduğu da hepimiz tarafından bilinen bir diğer gerçek. Yemek kamyonu açmak da bu işlerden biri.

Ancak herhangi bir yer açmak, bu yerin reklamını yapmak, açılan yerle ilgili yapılacak yatırım önemli. Ayrıca çalışan kişi sayısının fazla olması, çeşitli vergiler derken hemen hemen altından kalkılamaz bir proje haline geliyor.

yemek kamyonu

Dahası böyle bir yerin açılması için gerekli olan, kalabalığa hitap edilebilecek alanlarda ki dükkan kiralarının çok yüksek olması. Artık olmazsa olmaz hale gelen sipariş teslimatları için yapılacak hem çalışan ve hem de araç gibi yatırımlar, böylesi bir yatırımı, iyice içerisinden çıkılmaz hale getiriyor

Yine de bu sektörde para var ve eğer iş yerinizi açtığınız yer ve yemeklerinizin lezzeti açısından şanslıysanız, yine de çok kazançlı bir işletmeye sahip olabilirsiniz.

Ancak tüm bunlarla uğraşmak yerine, yemek yapma konusunda ki marifetlerinizi dünya genelinde yaygınlaşmaya başlayan ve tercih edilen Food Truck veya Yemek Kamyonu aracılığıyla müşterilerinizin ayağına götürebilirsiniz.

Yemek kamyonları artık eskisi gibi, burger, köfte ekmek, sosisli gibi hızlı bir şekilde hazırlanan yemeklerden çok daha ileri yemeklerin üretilebildiği gezici lokantalar haline dönüşmüş durumda.

Pizza, sulu yemekler, özel hazırlanan tatlılardan karışık bir menü veya spesifik birkaç üründen oluşan bir menüyle, eğer yemekleri de iyi yapıp, hijyen koşullarına dikkat etmelisiniz. Yemek kamyonu açmak fikri, bir lokanta açmak fikrinden çok daha mantıklı ve çok daha kazançlı bir yatırım.

 Nasıl Açılır?

Bu alana hitap edecek özelliklere sahip bir kamyonu, kendiniz ihtiyaçlarınıza göre düzenletebildiğiniz gibi, ikinci el olarak satılan hazır kamyonlarda bulunuyor. Bu noktada yatırım gücünüze göre seçim yapmanız en önemlisi. Yemek kamyonlarının kaçak bir şekilde çalışması pek mümkün değil.

Belirli bir süre belki zabıtalardan kaçabilirsiniz, ancak mutlaka yakalanacak ve başınıza bir sürü iş ve masraf açılacağı gibi, çalışamadığınız için de, ciddi bir maddi krize sürüklenebilir, henüz yeni bir yatırımı idame ettiremediğiniz için, başarısız bir yatırıma dönüştürebilirsiniz.

Bu sebeple mutlaka gerekli izinleri en baştan almanız, hangi bölgelerde faaliyet göstereceksiniz, bu bölgelerde belediyelerin izin verdiği alanlarda satış yapmanız gerekiyor.

Ruhsat ve gerekli izinlerin alınması bir süre koşturmaca ve belirli bir masrafa neden olsa da, rahat ve izinli bir şekilde çalışabilmeniz için mutlaka gerekli. Bu izinlerin alınması aynı zamanda müşterilerinizin gerekli hijyen standartlarını sağladığınızı bilmesi açısından da önemli.

09

Yemek Kamyonu Açarak Para Kazanabilir miyim?

Eğer iyi bir aşçıysanız, iyi ve kaliteli yemekler üretiyorsanız, gerekli izinleri aldıysanız ve müşterilere karşı gerekli nezaketi gösterebilme yeteneğine sahipseniz, kalabalık nüfusların bulunduğu bölgelerde faaliyet gösterirseniz, sattığınız ürünün ne kadara mal olduğu ve ne kadar pahalıya sattığınızın bir önemi yok.

Yemek kamyonu açarak çok iyi bir kazanç kapısına sahip olmanız neredeyse kesindir.

Tedarikçi Nedir? Tedarikçi Tarafları Kimlerdir?

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir