Çorba Dükkanı Nasıl Açılır ve Maliyeti

Türk kültüründe çorba çok önemli bir besin. Besleyiciliği ve içerisinde barındırdığı faydalar nedeniyle yaz kış tercih edilmesi mümkün bir gıda. Dünyanın en fazla çorba çeşitliliği olan ülkelerinden birisi; Türkiye. Çorbacı dükkanı kültürünün de en aktif olduğu yer doğal olarak Türkiye; bu nedenle çorbacı dükkanı açma fikri son derece cazip.

Kısa sürede hızlı bir şekilde kazanç sağlanmasına imkan sağlayan bu fikrin cazip olmasının en önemli nedenlerinden birisi; her kitleye hitap ediyor olması.

Çorba Dükkanı Nasıl Açılır?

Çorbacı açmak oldukça basit bir sistem gerektirir. İş yeri için gerekli ruhsatı almanız ve ardından Sağlık Bakanlığının gerekli gördüğü ruhsatı temin etmeniz yeterlidir.

Çorba satışınızı nasıl yapacağımıza karar verdikten sonra uygun bir dükkan bulmanız ve gerekli malzemeleri temin etmeniz halinde hızlı bir şekilde çorba satışına başlayabilirsiniz.

çorba

 

Çorbacı Açarken Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Çorba dükkanı açarken bir takım detaylara dikkat etmeniz çorba satışınızın daha fazla olmasına neden olacaktır.

  • Garanti bir şekilde para kazanmak ve hızlı bir şekilde sermayenizi toplamak isteyenlerdenseniz; az ancak tercih edilir çorbalar satmalısınız,
  • Paket servis en fazla kazanmanıza yardımcı olacak detaylardan biri; bir kuryeniz olmasında fayda var,
  • Çorbalarınızı çeşitlendirmeniz halinde müşteri kitleniz de artar ancak iyi bir çorba ustasına sahip olmanız gerektiğini unutmamanız gerekli,
  • Çorbaları usulüne uygun bir şekilde sunmanız da görselliği besleyeceği için daha fazla kazanmanıza hizmet eder.

çorba

 

Çorba Dükkanının Maliyeti

Çorbacı dükkanı açma maliyeti; çorbacınızı nasıl kullanacağınıza bağlı olarak değişiklik göstermektedir.

Sadece paket servis üzerine çalışan küçük bir dükkan ile işe başlamanız halinde ihtiyacınız olan sermaye; 50.000 TL altında olabilir. Dükkan için uygun yeri bulmanız, uygun gereçleri almanız, servis ve paket işi için elemanlar almanız gerekir. Eğer çorbaları yapacak olan siz değilseniz, bir de iyi çorba yapan aşçınız olmalıdır.

Çorbacı açmak aynı zamanda vakit geçirilecek bir alan gibi dekore edilecekse bu durumda 50.000 TL ile 100.000 TL arasında bir sermaye gereksinimi duymanız mümkün. Tabaklar, tencereler, sebze doğrayıcılar yani kullanacağınız her eşyanız yeni olmalıdır. Ayrıca dükkanın büyüklüğüne göre masa ve sandalye seçimi yapmanız gereklidir.

 

Çorbacı Açmak Karlı Mı?

Çorbacı dükkanı açmak en hızlı kar sağlanan iş fikirleri arasında yer alıyor. Çorba dükkanını özellikle akşam servis olmayan yerlere açmanız halinde ya da alkolün fazla tüketildiği alanlara açmanız halinde çok daha aktif bir gelir elde etmeniz mümkün.

Esnaf lokantaları arasında en çok iş yapan kişiler çorbacı dükkanı açanlar. İster kış, ister yaz aylarında olsun, insanlar sindirimi kolay bir başlangıç yemeği olarak çorbayı tercih ettiğinden, vazgeçilmez yemekler arasında yer alıyor. Ne kadar çok çorba çeşidi yaparsanız, o kadar karlısınız. Müşteriniz buna oranla artacaktır.

Yemek Kamyonu Açarak Para Kazanmak

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir