Burçlar

Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri

21 Mart- 20 Nisan tarihleri arasında doğan Koç burcunun yıldızı Mars gezegenidir. Koç burcu erkeği esmer ve beyaz tenli olup genelde uzun boyludurlar. Yüz hatları keskindir. Yürüyüşleri sert ve kuvvetlidir.

Koç Burcu Erkeklerinin Davranış Özellikleri

Son derece mert olan bu burcun erkekleri çok çabuk sinirlenir ancak kızgınlıkları çabuk geçer. Akıllı ve çalışkandırlar ve yardımı severler. Hata yapmayı sevmeyen Koç burcu erkeği, doğru sözlüdür. Emir almayı, insanların iradesi altında olmayı sevmezler. Yaptıkları her işte kendilerinden emin olduklarından, çoğu kez başarıya ulaşırlar.

Bu burcun erkekleri, çok temiz kalplidir ve cana yakındır. İyilik yapmayı severler ve karşılığını da alırlar. Entrikayı sevmez, riyakar insanlardan hiç hoşlanmazlar. Sorumluluklarından kaçmadıkları gibi sorumsuz insanları da hayatlarında istemezler. Tek hataları çok aceleci olmalarıdır. Bu yüzden yaptıkları işlerde iki kere düşünme huyları hiç yoktur. Bazen düşünmeden karar alabilirler. Koç burcu erkekleri yönetici gezegenleri Mars’ın durumuna göre 3 bölüme ayrılır.

Koç Burcu Erkeği Doğum Tarihlerine Göre Özellikleri

21 Mart ve 30 Mart arası doğan Koç burcu erkekleri, beyaz tenli ya da esmerdir. Boyları uzundur. Girdikleri ortamda sevilip, sayılırlar. En çok yardımı ve iyiliği yabancı kişilerden görürler, akrabalarından yana bu konuda hiç şansları yoktur. Yardımı severler, azimlidirler ve bu azimleri sayesinde çok zaman başarıya ulaşırlar.

Bu burcun erkekleri çoğu kez dost ve düşmanı ayıramadıkları için, düşmanlarına bile iyilikleri dokunmuş kişilerdir. Hayatları boyunca hem zengin hem de fakir olarak yaşayabilirler. Sağlık durumları da bu şekildedir. Hem sağlam hem de hasta olabilme durumları vardır. Orta yaşlarda böbrek ve midelerinde, ileriki yaşlarda ise felç geçirebilir ya da kalp hastası olabilirler.

İştahları oldukça güçlü olan Koç burcu erkekleri, çok fazla yemek yedikleri için sık sık mideleri bozulabilir, bu yüzden sık sık perhiz yapmaları gerekebilir. Sulu ve sebze yemekleri yemeleri tavsiye edilmektedir.

Meslek olarak berber, cerrah, kimyager, politikacı ve askerlik gibi mesleklerde başarılı olurlar. Cesaret isteyen işler onlara göredir.

31 Mart ve 9 Nisan tarihleri arasında doğan ikinci grup Koç erkekleri ise, ten olarak genellikle esmer tenlidir. Sert bakışlı, keskin yüz hatlı ve geniş omuzludurlar. Bu grupta doğan erkeklerin özellikle akrabası olan kadınlarla arası hiç iyi değildir, çok sık kavga ederler. Ve en büyük düşmanları da yine kadınlardan çıkar.

Yaşlılık dönemlerinde felç geçirme durumu yüksek olan bu grup Koç erkekleri, mide ve böbrek rahatsızlıkları geçirebilirler. Ne yiyip ne içtiklerine dikkat etmeleri gerekir. Meslek olarak da kuyumcu, idareci, yönetici ve tüccar olabilir ve gayet de başarılı olabilirler

10 Nisan ve 20 Nisan arası doğan grup, son gruptur. Esmer tenli, geniş omuzlu, sert ve atak bakışlı, keskin bir yüz hatları vardır. Yaşamları boyunca mal ve para kaybına uğrasalar da hep mutlu olmayı bilirler. Yaşadıkları yerde ve arkadaş çevrelerinde çok sevilirler.

Sağlıkları bakımından da tıpkı diğer iki grupta doğanlar gibi, ileriki yaşlarda felç tehlikesi mevcuttur. Yine mide ve böbreklerine dikkat etmeleri gerekir. Olumsuz yönlerinden biri ise hiç sır tutamamalarıdır.

Sevdiği kadınlardan yana pek şansları yoktur çünkü kadınlar ya şehir ya da mahalle değiştirmektedir. Bu da bu grupta doğan Koç Burcu Erkeği açısından üzücü bir durumdur.

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. […] Koç Burcu Erkeği Genel Özellikleri […]

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir