Gündem

Hollywood Yıldızı Kelly Preston Yaşamını Yitirdi

Hollywood’un en güzel kadın oyuncularından biri olan Kelly Preston, iki yıldır kanserle sürdürdüğü yaşam mücadelesini kaybetti. Ünlü yıldız, 12 Temmuz 2020’de, 57 yaşında yaşamını yitirdi. Ölüm haberini, kendisi gibi Hollywood starlarından olan eşi John Travolta, sosyal medya hesabından duyurdu.

Kelly Preston’un hastalık süreci gizli tutuldu.

Kelly Preston ve John Travolta’nın Jett, Ella Bleu ve Benjamin adında üç çocuğu dünyaya geldi. Ancak Jett, 2 Ocak 2009 tarihinde geçirdiği bir nöbet sonucu 16 yaşında iken yaşamını yitirdi.

Kelley Preston Kimdir?

13 Ekim 1962’de Hawai’de dünya geldi. Annesi bir akıl sağlığı merkezi yöneticisi, babası ise bir tarım işçisiydi. Babası öldükten sonra annesi yeniden evlendi. Kelly, bir süre Irak ve Avusturalya ‘da yaşadı. Güney Kaliforniya Üniversitesinde drama ve tiyatro eğitimi alan güzel oyuncu, ilk önemli film denemesini 1985 yılında Mischief’deki Marilyn rolü ile aldı.

Daha sonraları oyunculuk hayatı boyunca Arnold Schwarzenegger, Dany DeVito, Tom Cruise, Kevin Costner, Eddie Murphy ve Jeff Goldblum gibi Hollywood starları ile aynı filmde rol aldı.

1987 yılında Uzmanlar filminde şimdiki işe John Travolta ile tanıştı. 1991 yılında evlenen çiftin, 2009 yılında ölen oğulları Jett’de dahil olmak üzere 2 çocukları oldu. Ella Bleu 2000 yılında Benjamin ise 2010 yılında dünyaya geldi.

Kelly Preston, 2 yıldır meme kanseri ile mücadele ediyordu. Hastalığını kimseye duyurmamıştı ve tüm süreç gizlilik içinde sürüyordu. Yaşam mücadelesini yitirdiğini eşi John Travolta, sosyal medya hesabından duyurdu. Eşinin hastalık sürecinde yanında olan MD Anderson Kanser Merkezi doktorlarına teşekkür eden Travolta, Kelly ve aşkını her zaman hatırlayacağını ve çocuklarına vakit ayıracağı için kendilerinden bir süre haber alınamayacağını da duyurdu.

 

 

 

 

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir