Gündem

Huysuz Virjin Seyfi Dursunoğlu Yaşamını Yitirdi

Elinde makası, dikmesini, biçmesini bilmeyen Katina’yı, kendine özgü yorumuyla dile getirmişti Huysuz Virjin. İlk çıktığı andan itibaren Katina ile özdeşleşti. Huysuz Virjin lakabı ile gönüllere taht kuran, sivri dili ile insanlara kendini sevdiren Seyfi Dursunoğlu, pnömoniye bağlı çoklu organ yetmezliği ve solunum yetmezliği  nedeniyle 3 gündür yoğun bakımda tedavi altında idi. Bugün yaşamını yitiren Huysuz Virjin, sevenlerini yasa boğdu.

Huysuz Virjin( Seyfi Dursunoğlu) Kimdir?

1 Ekim 1932 Trabzon doğumlu olan Seyfi Dursunoğlu, 5-6 yaşına kadar ailesiyle Trabzon’da yaşadı. Daha sonra aile İstanbul’a yerleşti. Seyfi Dursunoğlu, babasının isteği ile Heybeliada Askeri Deniz Lisesinde yatılı olarak okumaya başladı ise de bir süre sonra okuldan ayrıldı. Boğaziçi lisesine kayıt oldu ve liseyi bitirdi. Üniversiteyi kazandı ancak maddi zorluklar nedeniyle bırakmak zorunda kaldı.

Seyfi Dursunoğlu, askerliğini Hadımköy ve Tuzla ilçelerinde yedek subay olarak askerlik görevini yerine getirdi. Askerlik görevini tamamladıktan sonra SSK’da 18 yıl süresince memur olarak çalıştı. 1970 yılında gösteri dünyasına adım atmasıyla memuriyet hayatını sonlandırdı.

Huysuz Virjin, Virjin adını dönemin ünlü kantocusu Minyon Virjin’den aldı. Huysuz olduğu ve hiçbir şeyi beğenmediğinden dolayı Huysuz lakabını aldı ve gösteri dünyasındaki kariyerine Huysuz Virjin adı ile devam etti. Önceleri küçük kulüplerde sahne alsa da, ünü yayılınca büyük kulüplerden teklifler almaya başladı. İzmir Fuarlarında, her yıl pek çok ünlü isim ile aynı sahneyi paylaştı.

2012 senesinde Show TV kanalında Huysuz’la Dans Eder misin? programını hazırlayıp sundu. Aynı yıl yine Show TV’de Benzemez Kimse Sana adlı yarışma programında jüri üyeliği yaptı ve final bölümünde bir daha kanto yapmayacağını belirterek, son kez Huysuz Virjin olarak kanto yaptı.

Huysuz Virjin Albümü

Huysuz Virjin 1970 yılında ilk ve tek albümü Huysuz Virjin’i çıkarttı. 12 şarkıdan oluşan albümde Katina ve Alavera Dalavera şarkıları en çok dinlenenler arasında idi. Bugün bile Katina şarkısı bilinmektedir. Biz de kıymetli sanatçımız Huysuz Virjin-Seyfi Dursunoğlu‘na Allah’tan rahmet, sevenlerine başsağlığı dileriz.

Sanatçı vefatından evvel tüm mirasını Türkan Saylan’ın kurduğu Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneğine bıraktığını dile getirmişti. Ünlü sanatçının cenazesi Salı günü toprağa verilecek.

 

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir