AtaAÖF Bütünleme Sınav Sonuçları Bugün Açıklandı

Atatürk Üniversitesi’nin ( AtaAöf)  bahar dönemi bütünleme sınav sonuçları bu sabah itibarıyla açıklandı. 6 Temmuz ile 9 Temmuz tarihleri arasında yapılan sınavın sonuçları bu sabah itibarıyla açıklandı. Bütünleme sınavının soru ve cevapları 11 Temmuz tarihinde öğrencilerle paylaşılmıştı.

AtaAöf Bütünleme Sınav Sonuçları Bu Sabah Açıklandı

Tüm Açıköğretim fakültelerinde bu yol pandemi nedeniyle sınavlar on-line olarak düzenlendi. Her ders için 20 soru soruldu ve öğrencilere yine her ders için 30 dakika süre tanındı. Final sınavlarının, vize sınavlarına oranla daha zor olduğu sınavlarda, bütünlemeye kalan öğrenciler için 6-9 Temmuz tarihleri arasında bütünleme sınavı, yine on-line olarak yapıldı. Mezuniyet 3 ders sınavı 28 Temmuz tarihinde yine on-line olarak yapılacak.

Şimdi gözler yaz okulunda. öğrenciler bir süredir üniversitenin sosyal medya hesaplarına ve üniversite yönetimine, yaz okulu açılması için mesajlar gönderiyorlar. Anadolu Üniversite’sinin yaz okulunu açacağını bildirmesi üzerine Atatürk Üniversitesi öğrencileri de yaz okulu açılması için taleplerini dile getirmeye başladı.

AtaAöf‘de bütünleme sınavı sonuçlandıktan sonra, yönetimce durum değerlendirilmesi yapacaklarını ve yaz okulunun açılıp açılmayacağına dair kararın öğrencilere duyurulacağını belirtti. Bütünleme sınavının bugün açıklanmasından itibaren gözler yaz okulu kararına çevrildi.

Gözler AtaAöf Yaz Okulunda

Bütünleme sınavının açıklanmasından itibaren şimdi öğrencilerin akıllarındaki soru Yaz Okulu açılacak mı? Bunun için Atatürk Üniversitesi yönetiminin kararı bekleniyor. Özellikle bu yıl mezun olabilecek öğrenciler, güz ve bahar döneminde veremedikleri derslerin seneye kalmaması için özellikle yaz okulu talebinde bulunuyorlar.

Atatürk Üniversitesi örgün öğretimde okuyan öğrencileri için yaz okulu uygulaması yapıyor. Açıköğretim fakültesindeki öğrenciler de aynı hakkın kendilerine de verilmesini istiyorlar. Yaz okulunda öğrenciler bir üst sınıftan en fazla 5 ders alabilme hakkına sahip oluyorlar. Bu da dersleri geçtikleri takdirde daha erken mezuniyet anlamına geliyor.

Özellikle DGS ve KPSS gibi sınavlara hazırlanan öğrenciler için de yaz okulu büyük avantaj. Hem okullarını daha erken bitirebiliyorlar, hem de sınavlarına çalışmak için zamanları oluyor. Özellikle bir işte çalışanlar için hem Aöf’de eğitim görmek, hem de DGS ve KPSS gibi sınavlara çalışmak zor olabiliyor. Bu yüzden Ataaöf öğrencileri yaz okulunda ısrar ediyor.

Atatürk Üniversitesi bütünleme sınav sonuçları da açıklandığına göre yaz okulu açılıp açılmayacağını bekleyen öğrenciler için, karar çıktığı zaman bilgilendirme yapacağız. Bütünleme sınav sonuçları OBS sisteminden öğrenilebilir.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir