İnovasyon Haftası Yarın Online Olarak Başlıyor

İnovasyon Haftası

İnovasyon Haftası, Ticaret Bakanlığı koordinasyonuyla ve Türkiye İhracatçılar Meclisi (Tim) tarafından 25–26 Aralık 2020 tarihlerinde online düzenlenecek. Bu etkinlikler, 2012 yılından beri düzenleniyor. Türkiye İnovasyon haftası, bu yıl Coronavirüs salgını nedeniyle online olarak düzenlenecek ve tüm dünyadan katılım gerçekleşecek.

İnovasyon Haftası Etkinlikleri

Türkiye İnovasyon Haftası, bu yıl 8. kez düzenlenecek. Türkiye İnovasyon Haftası etkinliklerine Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan ve beraberindeki 6 bakan katılacak.

İnovasyon-Haftası

İnovasyon haftasında, Türkiye’nin lider şirketlerinin yöneticilerinden üst düzey kamu temsilcilerine, akademisyenlerden inovatif yaklaşımlar alanında liderler katılacak. Ayrıca dünya şirketlerinin üst düzey yöneticilerinden öğrencilere kadar pek çok kişi katılacak.

25-26 Aralık İnovasyon haftasında, inovasyonda çığır açar teknolojik buluşların sahipleri, inovasyon odaklı projeler, inovasyondaki başarı hikâyeleri ile birlikti inovasyon, her yönü ile ele alınacak.

2012 yılından beri İnovasyon haftasında,

  • 450 Binden fazla katılımcı,
  • 1300 adet kurum standı,
  • 611 yerli ve 150 yabancı toplam 811 konuşmacı,
  • 140 üniversiteden her yıl için 2000 İnovaTim üyesi katılmıştır.

İnovasyon Haftasında Hangi Paneller Düzenlenecek?

2020 İnovasyon Haftasında 10 inovasyon alanında panel düzenlenecek.

Dijital, sağlık, eğitim, ihracat, hizmet ihracatı, sosyal medya ve sosyal medyada inovasyon, spor ile yeni nesil milli ekonomi ve inovasyon, medya ve son olarak estetik alanlarında paneller düzenlenecek.

Panellerde 23 yerli ve yabancı konuşmacılar yer alacak ve binlerce online ziyaretçi katılacak. Ayrıca 4 ödül töreni düzenlenecek ve yüzlerce ödül ve sertifika verilecek.

İnovasyon haftası

Kimler Konuşmacı Olarak Katılacak?

İnovasyon haftasında konuşmacı olarak ekonomi ve inovasyon alanlarında hem ülkemiz hem de dünyadan önemli konuşmacılar yer alacak. Türk konuşmacılar;

Savunma Sanayi Başkanı Prof. Dr. İsmail Demir, UiPath Avrupa Başkan Yardımcısı Tansu Yeğen, Türkiye Otomobil Girişim Grubu CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ve Dünyaca ünlü Türk kalp cerrahı Dr. Mehmet Öz

Yabancı Konuşmacılar

Sosyal Medyanın önemli platformlarından Instagram’ın kurucu ortağı Mike Kriger, Google Mühendislik direktörü Ray Kurzweil, Küresel İnovasyon Endeksi Direktörü ve WIPO Veri ve Ekonomi Departmanı Sacha Wunsch-Vincent konuk olacak.

Ayrıca siber güvenlik ve inovasyon uzmanı Kevin Kuran ayrıca Cornell Üniversitesi – Johnson Collage of Business’in eski kurucu dekanı Soumitra Dutta katılacak.

Tim, 2019 yılında düzenlenen İnovasyon Haftası 40 Bin kişilik katılımcı rekoru kırmış ve bugüne kadarki en yüksek katılımcıyı sağlamıştı.

Ayrıca 2020 yılında pandemi nedeniyle online olarak düzenlenecek etkinliklere katılımcı sayısının daha çok olacağı tahmin ediliyor.

İnovasyon haftası

Yine Tim’in proje takımı olan AtaUni Racing, İngiltere’de düzenlenen Formula Student yarışmasında Class 2’da dünya 3.sü olmuştu. Daha sonra yine bir proje takımı olan İTÜ Apis ise CANSAT model uydu yarışmasında uydu fırlatmasında dünya 1.si oldu.

İnovaTim, inovasyon alanında eğitimler düzenliyor ayrıca fuarlara katılıyor ve projelerini sergiliyor. Tim’indüzenlediği inovasyon faaliyetleri ile;

  • İnovasyonun öncü isimleri ilham veren deneyimlerini anlatmakta,
  • Farklı alanlarda inovasyon uzmanlarının alanlarındaki inovasyonları konuştukları paneller
  • İnovasyonun her yönüyle konuşulduğu online platform,

Türkiye’deki farklı alanlardaki inovasyonel gelişmeler anlatılacak.

Ayrıca; Covid–19 dönemindeki inovasyon ve yeni normal hayat ;

  • Global başarılı girişimciler
  • İnovasyonel alanlarda teşvik yatırımları ve eğitim programları
  • Genç neslin, inovasyonel üretken ve yaratıcı projeleri

Türkiye İnovasyon haftası 2012 yılından bu yana reelde düzenlense de, özellikle bu yıl pandemi nedeniyle sanal olarak düzenlenecek.

İnovasyon Haftası Yarın Online Olarak Başlıyor

Kaynak :  https://www.turkiyeinovasyonhaftasi.com/

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir