Astroloji toprak
Burçlar Genel

Astroloji Toprak Grubu Burçlar Hangileridir?

Astroloji toprak,su, hava ve ateş grubu burçlarla daha çok bilinir. Yıldızlara dayalı olarak bilgi edinmeyi amaçlayan bir bilimdir. “Astron” kelimesi Yunanca ‘da “yıldız” manasına gelmektedir. Astroloji bilimine göre her bir burç da bir yıldızdan ilham alınarak isimlendirilmiştir. Yıldızların hareketleri ile belirli burçlar oluşmaktadır. Böylece yıldızlar sayesinde bu burçlara sahip kişiler de mizaç yönünden etkilenmektedir.

Burçlar yılın ay sayısına paralel olarak 12 tane; bunlar da 4 elemente(ateş, su, toprak, hava) paralel olarak 4 gruptur. Her grup 3 burç barındırmaktadır. Toprak elementi de bu gruplardan bir tanesidir. Bu grupta yer alan 3 burç vardır. Bunlar boğa, başak ve oğlak burçlarıdır. Üç burç sırasıyla Venüs, Merkür ve Satürn gezegenlerine atıfla toprak burçlarıdır.

Astroloji Toprak Grubu Burçlar 

Boğa burcu (19 Nisan-20 Mayıs)

19 Nisan ve 20 Mayıs tarihlerde doğan kişiler boğa burcunun özelliklerini gösterebilmektedir. Toprak elementini andıracak şekilde toprak grubu da sabit fikir özelliğindedir. Örneğin, hava grubunun aksine boğa burcuna sahip kişilerin ayakları sağlam bir şekilde yere basmaktadır. Sadık olmaları ile ön plandadırlar.

Toprak grubunun sabitliğini ve para kısmını temsil eder. Sanatçı bir ruha sahiptirler yani genelde beynin sağ lobuna hâkimdirler. Böylece çevrelerine sevgi yayarlar. İçinde bulunduğu ortama sıkı sıkıya bağlı bir karaktere sahiptir. Bunun yanı sıra boğalar için bir inanış vardır ki: ”fakir doğsalar, zengin ölürler.”

Başak burcu (23 Ağustos-23 Eylül)

23 Ağustos-23 Eylül tarihlerde doğanlar kişiler başak burcunun özelliklerini taşımaktadırlar. Dört elemente paralel olarak 4 gruba ayrılan burçlar da ait oldukları gruplarının temel karakteristik özelliklerini göstermektedir. Bu yüzden başak burcu “toprak” element gibi davranmayı alışkanlık edinir.

Oğlak burcu (22 Aralık-21 Ocak)

22 Aralık-21 Ocak tarihleri arasında doğan kişiler oğlak burcunun özelliklerini taşımaktadırlar. Oğlak burcu toprak grubunun biraz farklı bir üyesidir. Toprak elementi, oğlak burcunda doğan kişilere sert ve inatçı özelliği katmaktadır. Kişi, bir ilişki içinde iken olaylara başka bir göz ile bakamaz ve empati kuramazlar. Kendi kişiliklerine uymayan kişiler ile uyum sağlamaları zordur.

 

Burçlara ve Kişiliklere Göre Kitap Tavsiyeleri

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir