,

39. İstanbul Film Festivali Hızla Devam Ediyor

Daha önce yapılması planlanan, ancak Covid-19 nedeniyle ertelenen 39.İstanbul Film Festivali, İKSV (İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı) ‘nın başkanlığında Kültür bakanlığının desteği ile 17 Temmuz’da başladı. 11 uzun metrajlı film ve 12 kısa filmin yarışmada yer alacağı bildirildi.

Festival, Sakıp Sabancı Müzesi’nde kurulan açık hava sinemasında gösterilecek ayrıca çevrimiçi gösterimler yapılacak. Yarışma 28 Temmuz gecesi sona erecek.

Yarışmada ödül alan filmlerin ödülleri de 28 Temmuz gecesi sahiplerini bulacak. Ödül töreni Sakıp Sabancı Müzesi’nde yapılacak.

Gösterim Takvimi

21 Temmuz 2020 – Ceviz Ağacı

22 Temmuz 2020- Uzak Ülke

23 Temmuz 2020- Bina

25 Temmuz 2020 Aşk Büyü Vs.

26 Temmuz 2020 Soluk, adlı filmler gösterimde olacak.

39. İstanbul Film Festivalinde Yarın Gece Ceviz Ağacı Filmi Gösterimde

Usta kalem Yaşar Kemal’in aynı adlı öyküsünden sinemaya aktarılan Ceviz Ağacı filminin yönetmen koltuğunda, pek çok başarılı çalışmaları bulunan Faysal Soysal oturuyor. Soysal aynı zamanda filmin hem senaristi hem de yapımcısı.

Filmde Serdar Orçin, Mert Yavuzcan, Kübra kip, Sezin Akbaşoğulları, Şebnem Dilligil ve Rıza Akın gibi sinema ve dizi dünyasından tanıdığımız usta oyuncular yer alıyor. Film Türk-İran ortak yapımı.

Ceviz Ağacı filmi, 21 Temmuz 2020 (yarın) gece saat 21:00’da gösterimde olacak. Hayati’nin hikayesi yarın akşam izleyici ile buluşacak.

  1. İstanbul film festivali biletleri İstanbul Kültür ve Sanat Vakfı’nın web sitesinden on-line olarak satışa sunulmaktadır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir