Hüner Coşkuner
Gündem

Hüner Coşkuner Yaşamını Yitirdi

Türk Sanat Müziğinin billur sesli güzeller güzeli hanımefendi sanatçısı Hüner COŞKUNER, 2 yıldır mücadele verdiği Kemik İliği Kanseri savaşına yenik düşerek, 4 Şubat 2021’de (bugün), Dünya kanser Günü’nde yaşamını yitirdi. Hüner Coşkuner, kanser tedavisi görüyordu ve yoğun bakımda tedavisi devam ediyordu.

Hüner Coşkuner, hanımefendi kişiliği ve kendini adadığı sosyal sorumluluk projeleriyle tanınan bir sanatçıydı. Sanatçımız 58 yaşındaydı. Vefat haberi hayranları ve sanat dünyasında şok etkisi yarattı. Hayatı seven ve dolu dolu yaşayan sanatçımızın vefatı herkesi üzdü. Vefat saati 22.00 olarak tedavi gördüğü hastane tarafından açıklandı.

Hüner Coşkuner Kimdir?

Gidiyor, Olamaz, Haydi Tut Ellerimi gibi şarkılara hayat veren ve  güçlü sesi ile tanınan Hüner Coşkuner, 1 Nisan 1963 tarihinde İstanbul’da yaşama merhaba dedi. 6 çocuklu bir ailenin en küçüğü idi. Küçük yaşlarda sanata merhaba diyen Coşkuner, lise dönemlerinde sanat müziğine ilgi duymaya başladı ve Üsküdar Musiki Cemiyeti’nde kendisini geliştirdi.

Hüner Coşkuner

Sanat müziğinin duayen ismi Hüner Coşkuner, ilk albüm çalışması Doğuş’u, sanatçı Selami Şahin’in sahibi olduğu Şahinler Plak’tan çıkarttığında yıl 1987 idi. 1989 senesinde ise Sakın Dönme Geriye albümünü Çaçan Plak’tan çıkarttı. Bu albüm müzik otoriteleri tarafından en başarılı albüm olarak kabul edildi. Bu albümden sonra 1993 yılında Gidiyor adlı albümünü çıkartan sanatçı Hüner Coşkuner, 1995 yılında ise 10 adet stüdyo albümüne imza atacağı Elenor Müzik ailesine katıldı.

2015 yılında Seni Acele Görmem Lazım albümünü çıkarttı. Bu albümün tüm şarkılarının sözleri ve müzikleri kendisine aitti. Hüner Coşkuner, sanatçı kişiliğinin yanı sıra, görev aldığı sosyal sorumluluk projeleriyle de hayranlarının sevgisini ve takdirini kazandı.

 

Hüner Coşkuner

Lösemili Çocuklar Vakfı, Dünya Şizofrenliler derneği ve daha sonra  Bedensel Engelliler derneklerinde gönüllü çalıştı. Çıkarttığı şiir kitabının ve albümlerinden elde ettiği gelirin bir kısmını bu derneklere bağışladı. 1987 ile 2015 tarihleri arasında 21 adet albüme imza attı. Her albümü müzik otoritelerinden ve hayranlarından tam puan aldı.

58 yaş gibi genç yaşta yitirdiğimiz kıymetli sanatçımız Hüner Coşkuner‘e, Allah’tan rahmet, ailesine, sevenlerine ve müzik camiasına başsağlığı ve sabır diliyorum. Mekanın cennet olsun güzeller güzeli. Yerin hep kalbimizin en güzel köşesinde olacak .

https://www.hurriyet.com.tr/kelebek/televizyon/huner-coskuner-kimdir-hastaligi-ne-kanser-tedavisi-goren-huner-coskunerin-hayatiyla-ilgili-bilgiler-41733063

James Bond Efsanesi Sean Connery

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

1 Yorum

  1. Yeah bookmaking this wasn’t a speculative determination outstanding post! .

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir