Cüneyt Arkın
Genel

Cüneyt Arkın Sende mi Gittin :(

Cüneyt Arkın yaşamnı yitirdi haberiyle üzüntüm bin kat arttı. Ne yazabilirim, ne söyleyebilirim hiç bilmiyorum. Kendisini çok güzel filmlerle tanıdık ve o dünyaya masmavi bakan gözlerini çok sevdik. Fatma Girik’in acısını hala içimizde hissederken Cüneyt Arkın’ın gidişi çok üzdü beni.

Murat ile Nazlı, Satın Alınan Koca, Köroğlu, Arım Balım Peteğim ve niceleri. Yakışıklılığıyla Hollywood starlarını aratmayan Cüneyt Arkın 85 yaşında bizi sayısız filmiyle bırakıp gitti. Romantik prensimiz artık yok.

Cüneyt Arkın

Anlatsak kitaplara sığmaz bir masal kahramanıydı Cüneyt Arkın. Öyle nerede doğdu, ne zaman sinemaya adımını attı gibi pek çok haber okuyacaksınız zaten. Ben birkaç kelimeyle içimdekileri yazmak istedim.

Biz Cüneyt Arkın, Fatma Girik, Filiz Akın, Türkan Şoray, İzzet Güney ve Murat Soydan filmleriyle büyüdük. Aşkın, bitmeyen sevginin, sevipte kavuşamamanın, herşeye rağmen yaşamanın ve sevgiye sahip çıkmanın ne kadar güzel olduğunu onlardan öğrendik.

Cüneyt Arkın
Murat, Nazlı’sına kavuştu.

Fatma Girik’in vefatıyla çok üzülen ve her defasında üzüntüsünü dile getiren usta sanatçı, artık en iyi arkadaşlarından birine kavuştu. Sinemanın en güzel kadınlarına partnerlik yapan, tüm kadınları kendisine aşık eden sinemamızın efsanesi ne yazık ki bizleri bırakıp gitti.

Usta aktörün en sevdiğim bir başka özelliği de ailesine düşkünlüğü idi. Evlatları ile gurur duyardı. Oğlu Murat Arkın kendisini takip etti ve bir sinema sanatçısı oldu. Babası gibi güçlü bir oyuncu olduğunu kanıtladı. Babası gibi masmavi gözleriyle ve babasına benzerliği ile kalpleri kazandı.

Cüneyt Arkın

Instagram’dan takip ederdim kendisini. Hatta yazdığım bir yazıya yanıt bile vermişti de çok mutlu olmuştum. Paylaştığı gençlik fotoğraflarından birine “Artiz kartpostalı gibi çocuk” yazmıştım. Güzel bir anı olacak bana. Geçip giden günlerin değerini, kaybettiklerimizle daha çok anlıyoruz galiba. Bu kaybımız bizi çocukluğumuzdan, gençliğimizden kopardı.

Cüneyt Arkın, tıpkı Fatma Girik gibi, benim için asla ölmeyecek isimlerden biri. Güzel insanlar ölmez, sevenleri kalplerinde yaşatır. Bir sanatçı insanların kalbinde büyük bir yer edinmişse, her zaman sevgiyle hatırlanır.

Sonsuza kadar kalbimizdesin. Seni çok seviyoruz . Allah’a emanetsin.

You are in our hearts forever. We love you so much 

Fatma Girik: Yeşilçam’ın Yoncasını Yitirdik

Bunlar da hoşunuza gidebilir...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir